Ana SayfaDünyadanNirvana'nın meşhur "Nevermind" kapağı davalık oldu

Nirvana’nın meşhur “Nevermind” kapağı davalık oldu

90’ların en ünlü grunge rock ekiplerinden Nirvana’nın ikonik albümlerinden Nevermind’ın kapağında 30 yıl önce fotoğraflanan Spencer Elden, gruba cinsel istismar davası açtı. 

Henüz dört aylık bir bebekken Nirvana’nın efsane albümü Nevermind’a havuzda çekilen çıplak bir fotoğrafıyla kapak olan Spencer Elden, onun için işlerin yolunda gitmediğini düşünüyor olsa gerek. Zira 30 yıl sonra Elden, gruba cinsel istismar davası açtı.

Ailesinin bu görselle ilgili resmi hiçbir belgeyi imzalamadığını söyleyen Elden, bu fotoğrafın “çocuk pornografisine” girdiğini iddia ediyor. Dahası Elden’ın avukatı, havuza bir oltanın ucunda sallanan 1 doların bebeği “seks işçisi” gibi gösterdiğini de dava dosyasına eklemiş.

Elden, bu albüm nedeniyle 30 yıldır adının ve kimliğinin ifşa olması nedeniyle bu durumun kişisel gelişimini, eğitim hayatını ve psikolojik durumunu etkilediğini söylüyor. Elden’ın dava açtığı isimler arasında grubun hayattaki üyeleri Dave Grohl ve Krist Novoselic, Kurt Cobain’in eski karısı Courtney Love ve fotoğrafçı Kirk Weddle var.

nirvana-konser-turne

Elden, Nevermind’ın 10’uncu, 20’inci ve 25’inci yıllarında, albüm kapağındaki görseli yeniden canlandırarak aslında bugüne kadar bu durumdan çok da şikayetçi olmadığını düşündürmüştü.

Spencer Elden, dava açtığı 15 kişiden en az 150 bin dolar (yaklaşık 1 milyon 250 bin TL) talep ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR