Ana SayfaMüzikNo Doubt'tan Gwen Stefani'ye

No Doubt’tan Gwen Stefani’ye

Bir çoğumuzun hayatına No Doubt’ın ‘Don’t Speak’i ile giren ve sonrasında kariyeri adeta o klipteki gibi ilerleyen Gwen Stefani’yi yakın markaja alıyoruz.

Kim der ki Gwen Stefani 52 yaşında… Hala 25 yaşlarında göstermesinin sırrı müzik mi acaba? Ya da No Doubt devam etseydi nasıl 30. seneleri olacaktı? Bunları hep beraber merak etmeye devam ederken, dünden bugüne nostalji dolu bir yolculuğa doğru adım atalım.

No Doubt – Trapped In A Box (1992)

Büyük erkek kardeşi Eric Stefani ile beraber kurdukları aka punk grubu No Doubt‘ın kendi isimlerini verdikleri ilk albümleri “No Doubt”ın çıkış şarkısı ‘Trapped In A Box’.

No Doubt – Dog House (1995)

İkinci albümleri “The Beacon Street Collection”ı ilk albümlerinden 3 sene sonra çıkıyorlar. Bu süreçte bilinirlikleri de bir nebze artıyor elbet. Albümden 2 tekli yayınlıyorlar. İşte bunlardan bir tanesi de ‘Dog House’.

No Doubt – Don’t Speak (1995)

“Tragic Kingdom” Eric Stefani‘nin son albümü oluyor çünkü kayıtların ardından gruptan ayrılıyor. Ancak bu albüm bir yandan da No Doubt‘ın en başarılı albümü oluyor. Sadece ‘Don’t Speak’ de değil, ‘Just A Girl’, ‘Sunday Morning’ gibi şarkıları da barındırıyor “Tragic Kingdom”.

No Doubt – Simple Kind of Love (2000)

No Doubt‘ın dördüncü albümü “Return of Saturn” de başarılı oluyor ama tabii yine de bir “Tragic Kingdom” olamıyor. Bu albümden çıkan güzel teklilerden bir tanesi kesinlikle ‘Simple Kind of Love’.

No Doubt – Hella Good (2001)

Hız kesmeden yoluna devam eden No Doubt bir sene sonunda beşinci albümleri “Rock Steady”i yayınlıyor. Bu albümle beraber tarzları da biraz değişiyor ve new wave akımını hissettiriyorlar.

Gwen Stefani – Hollaback Girl (2004)

Ve geldik Gwen Steafani‘nin ilk solo albümü “Love. Angel. Music. Baby.”e. O dönemlerde No Doubt ara vermeye karar veriyor ve Gwen Stefani de solo bir şeyler yapmaya karar veriyor. Ancak bu ara pek de hayırlı olmuyor çünkü zaten sonrasında bir albüm dışında bir şey yayınlanmıyor.

Gwen Stefani – Wind It Up (2006)

No Doubt verdiği araya devam ederken Gwen Stefani durmuyor ve ikinci solo albümü “The Sweet Escape”i çıkarıyor. Hatta bu albümde Pharell‘le de bir düeti bulunuyor.

No Doubt – Settle Down (2012)

No Doubt‘ın altıncı ve aynı zamanda son albümü olan “Push and Shove” 2012 yılında yayınlanıyor ve listelerde de epey iyi noktalara geliyor.

Gwen Stefani – Make Me Like You (2016)

Aslında üçüncü solo albümü “This Is What the Truth Feels Like”ı 2014 yılında çıkarmayı planlayan Stefani, iki yıllık bir rötarla albümü çıkarıyor. O dönem çıkardığı teklilerin başarısızlığı ve şarkı yazmadaki tıkanıklığından dolayı bu gecikmenin yaşandığı söyleniyor.

Bunun ardından ise 2017 yılında “You Make It Feel Like Christmas” adından tamamen Christmas temalı bir albüm yayınlıyor Gwen Stefani ve o günden beri sessizliğini -albüm açısından- koruyor. Ama tam da bir sessizlik diyemeyiz çünkü sevgilisi Blake Sheldon ile birkaç parça yaptılar. Hatta çift geçtiğimiz sene evlendi. Magazin de yapmadan geçmeyelim! Tabii bunun dışında da ortak çalışmaları oldu bir takım müzisyenlerle. Yeni albümü ne zaman gelir bilmiyoruz elbet ama onu da merakla beklediğimizi söyleyelim.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR