Ana SayfaalternatifNova Norda ve TOÇEV el ele

Nova Norda ve TOÇEV el ele

Yerli alternatif sahnenin naif sesi Nova Norda, TOÇEV ile bir araya gelerek bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.

“Her kolye sahibine ilham, geliri çocuklara imkan” sloganıyla yola çıkan başarılı sanatçı Nova Norda, Melike Gündüz imzalı tasarım kolyeleri ihtiyaç sahibi bir okulda müzik odası açmak için satışa sundu. Elde edilecek olan gelirin tamamı TOÇEV’e bağışlanacak. Projede TOÇEV ve Zuhal Müzik ile el ele veren Nova Norda, kendi instagram hesabında projeye dair heyecanını şu sözlerle paylaştı:

“Babaannemin sesi çok güzeldi.
Yıllarca radyo sanatçısı olma hayalleri kurmuş ama ailesi bir türlü müsaade etmeyince, müzik hep içinde bir ukde olarak kalmış. Ben çocukken artık ne gördüyse bende, babama vasiyet etmiş “bu kıza müzik eğitimi aldırın” diye. Böylece ben de ömür boyu benimle yaşayacak bir müzik aşkından habersiz, annemin öğretmenlik yaptığı okuldaki müzik öğretmenimin yanına, akşamları piyano derslerine gönderildim. Yani iki senedir anlattığım o “kariyerini bıraktı, 27 yaşında müzisyen olmaya karar verdi” hikayesi, babaannemden kalan bu vasiyet olmasa belki de bir hiç. Şarkılarım çıktığından beri hep ilhamdan, cesaretten, içindeki sesi dinleyince hayatın sana kapılar açtığından bahsettim ama bu sadece ilham değil, aynı zamanda da bir imkan meselesi.
BİR İLHAM, BİR İMKAN böyle ortaya çıktı. 1 senedir üzerinde çalıştığımız, kolyelerin geliriyle ihtiyaç sahibi bir okulda müzik odası açma hayali tam olarak buradan geliyor aslında.
Yıllardır bu ülkede bir sürü şeyin çok çok kötü gitmesine, her sene içimizin biraz daha kararmasına karşın elle tutulur bir şeyler yapmak istedim sizle beraber. Bikaç ay içinde hep birlikte bir sürü çocuğun hayatına müziği katacağımızı bilmek çok güzel hissettiriyor.
Destekleriniz çok önemli. Bu kolyeler size ilham, başkalarına da imkan olacak. Şimdiden çok teşekkür ederim!??”

nova.norda 118144232 337593437625804 4866739422895539236 n
NOVA NORDABANNER 5
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR