Ana SayfaalternatifNova Norda yeni şarkısı "Bakma Bana Öyle" ile selam ediyor

Nova Norda yeni şarkısı “Bakma Bana Öyle” ile selam ediyor

Alternatif müziğin en başarılı temsilcilerinden Nova Norda, yeni şarkısı “Bakma Bana Öyle”yi yayınladı. Şarkının klibi bu akşam 22.00’de sanatçının da katılacağı bir premier gösterim ile dinleyicilere sunulacak.

Geçtiğimiz günlerde kendi instagram hesabından yaptığı “Nova Norda 2.0” paylaşımı ve sonrasında sürpriz bir yayında dinleyenleriyle dertleşen, sosyolojik açıdan dünyada yaşananların bireyler üzerindeki etkisi ile bunların sosyal medyaya yansımalarından bahseden sanatçı, “yeni dönem”de Nova Norda’nın da değişeceğinin sinyallerini verdi. İlham ve cesaret deyince çok kısa sürede ilk akla gelen isimlerden birisi olan sanatçı, yeni dönemde eğitim, sanat, ticaret, cinsiyet gibi her alanda fırsat eşitliği isteyen, bunun peşinde koşanların safında olacağını açıklamış oldu.

Bu yeni dönemde uzun zamandır beklenen, kendiyle savaşını aynaya isyan ederek dışavuran biri üzerinden anlattığı şarkısını Nova Norda, “En çok en yakınımızdakilere kızıyoruz. En çok gücendiklerimiz hep o en yakındakiler. Onlar bile zamanla uzaklaşabilir, en güzel aşklar bile bitebilirken, hepimiz için ömür boyu kopmanın imkansız olduğu bir kişi var: kendimiz. İnsan kendi bedenine hapis, kendi benliğine mahkumken o kişiyle bir ömür barış içinde yaşamak her zaman kolay değil. Kıyaslamanın her şeye hüküm sürdüğü acımasız bir dünyada yaşamaya mecbur olduğumuzdan, istemeden en acımasız eleştirilere onu maruz bırakıyoruz. Savaşmak yoruyor ama barışmak çok daha da zor geliyor” diyerek hissiyatını anlatıyor. 

Şarkının prodüktör koltuğunda 2013’ten bu yana Londra’da yaşayan, KSI, Stefflon Don, Arjun, Shaqdi gibi isimlerle çalışmış Zagor oturuyor. Daha önce “Kim Üzdü Seni” remix projesinde beraber çalışan ikili böylece yakaladıkları uyumu yeni bir şarkıya dönüştürmüş oldu.

Şarkının Çağla Çağlar yönetmenliğinde çekilen klibi ise 18 Aralık Cuma 22:00’de YouTube üzerinden Nova Norda’nın da katılacağı premier ile yayımlanacak. 

NOVA NORDABANNER 5 2
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR