Ana SayfaalternatifNova Norda'dan "Beteri Yok Uslanmaktan" yayında

Nova Norda’dan “Beteri Yok Uslanmaktan” yayında

Alternatif sahnenin yetenekli isimlerinden Nova Norda, uzun zamandır beklenen yeni şarkısı “Beteri Yok Uslanmaktan”ı yayınladı.

İlham veren ve iyi hissettiren şarkıların alternatif sahnedeki en sevilen temsilcisi Nova Norda, “Beteri Yok Uslanmaktan” adını verdiği şarkısını nihayet yayınladı. Norda, şarkısı ile ilgili “Sizi darlayan, gücünüze inanmayan, varoluşunuzu küçümseyen kim varsa, onlara rağmen hayatta başaracaklarınızın habercisi olsun bu şarkı!” dedi.

Nova’nın, Can Evrenol’un yeni dizisi Çıplak için bestelediği bu yeni parça, toplum normlarına uymayı reddedip, yargılayıcı gözlere rağmen kendi bildiği yoldan gitmeyi göze almış bir kadının hikayesi. İçinde ve albüm kapağında yaradılış referansları barındıran parça, medeniyetle beraber insanın kendi doğasından utanmasının, ahlak kavramı üzerinden bedenler üzerinde kurulan baskının, ‘uslu’ durmayan kadının dışlanışının doğamıza aykırılığına büyük bir isyan. Tekli, doğasından ötürü toplumca baskı gören her birey için bir özgürlük hayaliyle son buluyor ve soruyor: “pişmanlık duymadan özgürce yaşamak mı, keşke diyemeden usluca ölmek mi?”

Cenneti yapaydı, rahatı batardı
Kal deme bana
Dünyam bir hataymış
Buraya kadarmış
Bana eyvallah
Kurtarma beni pişmanlıktan
Belki hoşlanırım taşlanmaktan
Ömrüm yasaklarla paslandıkça
Gördüm beteri yok uslanmaktan

BANNER 5 1
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR