Ana SayfaakustikNova Norda'dan "Beteri Yok Uslanmaktan"a akustik video

Nova Norda’dan “Beteri Yok Uslanmaktan”a akustik video

Alternatif sahnenin en yetenekli isimlerinden Nova Norda, yakın zamanda yayınladığı “Beteri Yok Uslanmaktan”a akustik bir video çekti.

Nova Norda, akustik video hakkında şunları söyledi:

“Bizim için hayat hep bi garip, hep bi çalkantılı. Ne göreceğimiz, ne söyleyeceğimiz, nasıl davranacağımız hep bi kontrole tabi.Gözlerimiz bağlandı diyelim, sözlerimiz bastırıldı, peki iç sesimiz durdurulabilir mi? Ne hissedeceğimiz regüle edilebilir mi? Yıllar boyu hayretler içinde kalarak içinde yaşamaya alıştırıldığımız devasa bir karanlık yokmuşçasına, bizi sanki aydınlıkların, çiçeklerin içindeymiş gibi uslu durmaya zorlasalar, ellerinden gelen ne varsa hepsini de yapsalar, kalbimiz uslanabilir mi? Mesele aslında hiç de düşündükleri gibi değil. Serbestliğimiz kısıtlanabilir, ama özgürlüğümüz asla.

Gerek corona, gerek konserlerin iptal oluşu, bu performansı bizim evde kaydettik. 4 kişilik dev ekip, kapımıza bir ömür yetecek çiçek yığan çiçekçi, gözüm bağlıyken Beteri Yok’u tek seferde hatasız çalabilmek için uğraştığım saatler – kısacası emeğimize değdi bence.”

NOVA NORDABANNER 5
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR