Ana SayfaalternatifNova Norda'dan yeni şarkı haziran ortasında geliyor

Nova Norda’dan yeni şarkı haziran ortasında geliyor

Nova Norda’nın uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni şarkısı “Beteri Yok Uslanmaktan” haziran ayı ortasında yayınlanacak.

Nova Norda, klibinde Birkan Nasuhoğlu’nun da yer aldığı “Kim Üzdü Seni” şarkısına akustik bir versiyon yapmak için kolları sıvadı. Yeni şarkısı “Beteri Yok Uslanmaktan”ın mix ve mastering’inin de bittiğini belirten yetenekli sanatçı, şarkının 3 hafta içinde yayınlancağını da belirtti. “Bir şarkının dijital platformlarda yayınlanması için en az 3 hafta önceden yüklenmiş olması gerekiyor” açıklamasını da yapan Nova Norda’nın yeni şarkısını haziran’ın ortalarında dinleyebileceğiz.

Nova Norda daha önce Dergy’e verdiği röportajda “Bu kez bizi öncekilerden farklı bir şarkı bekliyor. Bir dönüşümün başlangıcındaymışım gibi hissediyorum bir süredir. Adını koyamıyordum. Yeni şarkılar yazarken bu dönüşümümü anlamaya başlıyorum yavaş yavaş.

Son zamanlarda yaptığım besteler, öncekiler gibi içsel yolculuklardan ziyade dünyaya yönelttiğim isyanlara benzemeye başladı. Uzun bir süredir gözüme çarpan konular yavaş yavaş vücut buluyor. “Beteri Yok Uslanmaktan” da böyle bir şarkı. İsminden anlayabileceğin üzere bu kez konumuz ahlak.

Yaşadığımız dünya, dış görünüşe iç dünyamızdan çok daha fazla önem atfetmiş bir dünya. İç dünyamıza göre değil, eylemlerimize göre toplumda yargılanıyoruz. Ahlaklı olup olmadığımıza eylemlerimiz üzerinden karar veriliyor. Bu yüzyıllardır böyle. Peki bunu böyle kabullenmek zorunda mıyız? Toplumda kabul görmek için özgürlüğümüzden, henüz yaşamadığımız onlarca yeni deneyimden vazgeçmek zorunda mıyız? Bu parçada bunu sorguluyorum biraz.

Bir yandan da biraz bağırıp çağırıyor, biraz da dans ediyoruz” demişti. 

BANNER 5
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR