Ana SayfaelektronikNurettin Çolak'tan "Umbrella"ya yeni bir yorum

Nurettin Çolak’tan “Umbrella”ya yeni bir yorum

Elektronik sahnenin yetenekli isimlerinden Nurettin Çolak, Rihanna’nın efsane şarkısı “Umbrella”ya dans cover yorumu getirdi. 

Nurettin Çolak’ın “Umbrella” yorumu Ultra Music’ten yayınlandı.

NURETTİN ÇOLAK KİMDİR? 

Nurettin müziğe duymaya başladığı ilgiyi zamanla dinlediği parça ve setlerle geliştirmiş, prodüksiyon ve remix yapabilmek için kullandığı programla kendi parçalarını üretmeye başlamıştır. Trance müziğin yanı sıra progressive house ve progressive trance türevlerinde de remixler yapan Nurettin ilk single’ını 2008 yılında (Nevermind-Progrez Music) yayınladı.

Aynı yıl Heartstrings grubunun kurucuları arasında yer aldı. Bu grubun ilk single’ı olan “Coincidences &You” DJ Tiesto tarafından Club Life Radio şovunda birçok kez çalındı ve haftanın parçası seçildi.

2009 yılında birçok DJ’e remix yapan Nurettin Çolak aynı yıl “Anatolian Emotions” adlı single’nı yayınladı ve Armin van Buuren, Above & Beyond gibi dj’ler tarafından radyo programlarında haftalarca çalındı ve sonrasında Armin van Buuren’’in ASOT Radio TOP 15 (Mayıs ayı) ve Armada Music Trance 100 Vol.3 2010 derleme albümlerinde Armada Music etiketiyle kendine yer buldu.

Arka arkaya çıkardığı single’lara 2010 yılının ortalarında “Conception’ı ekleyen Nurettin, bu parçayı Armin van Buuren’e göndermiş ve Armin tarafından çok beğenilip 2 hafta üst üste ASOT serisinde ve Armin Only Mirage Ukrayna’da çalınmıştır. Bu single’ın başarısını Armada Music tarafından çıkartılan ASOT Radio Top 15 (Aralık ayı) albüm serisinde yerini alarak ikiye katlamıştır.

“Conception” adlı parçası ile dünyaca ünlü 15 DJ’in radyo şovlarına konuk olan Nurettin, bu parçasıyla dünyanın en büyük müzik portalı Beatport’ta en iyi 20 parça arasına girmiştir.
“Lifeline” isimli parçası 2015 yılında David Guetta’nın Dünya Prömiyeri ile satışa çıkmıştır. “Cooler” isimli parçası 2015 yılında piyasaya çıkmış ve Avrupa listelerinde Top 20 listesine girmeyi başarmıştır.

Aynı zamanda Dünya Prömiyerini dünyanın en iyi djlerinden Hardwell yapmış ve Afrojack, W&W gibi isimler tarafından da desteklenmiştir.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR