Ana SayfaHaberlerNuri Bilge Ceylan’ın beklenen filmi “Kuru Otlar Üstüne”den ilk kare!

Nuri Bilge Ceylan’ın beklenen filmi “Kuru Otlar Üstüne”den ilk kare!

Nuri Bilge Ceylan’ın uzun zamandır beklenen yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne”den ilk kare paylaşıldı. Filmin bu sene içerisinde izleyiciyle buluşması bekleniyor.

Son filmi “Ahlat Ağacı”nın üzerinden beş yıl geçmişken Nuri Bilge Ceylan’ın bir süredir beklenen yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne” için tüm dünyadaki sinemaseverlerde de merak had safhaya ulaşmıştı. Neyse ki filmden, bu merakı şimdilik bir süre dindirebilecek ilk kare ve bazı güncel detaylar paylaşıldı.

Ceylan’ın bir süredir üzerine çalıştığı ve yalnızca adı bilinen yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne”nin hikayesi, küçük bir Anadolu köyünde geçecek. The Film Stage’den Jordan Raup’un haberine göre filmin prömiyerini birkaç ay sonra gerçekleşecek Cannes Film Festivali’nde yapması oldukça muhtemel. Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar ve Musab Ekici’nin başrollerinde yer alacağı film zorunlu görevini sonlandırıp İstanbul’a dönmeyi bekleyen bir öğretmenin, iki kız öğrencisi tarafından tacizle suçlanması sonrasında yaşananları konu alacak.

Uluslararası sinema camiası tarafından ülkemizin en çok tanınan sanatçılarının başında gelen Nuri Bilge Ceylan‘ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne”nin beklenildiği gibi bu yıl içerisinde seyirciyle buluşması halinde şimdiden 2023 sinema yılının en çok konuşulan yapımları arasında yer alacağına şüphe yok. Biz de şimdilik gelecek yeni haberleri takip ederek merakla filmi beklemeyi sürdürüyoruz.

Kuru Otlar Üstüne - Nuri Bilge Ceylan

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR