Ana SayfaHaberlerNuri Harun Ateş'ten ayrımcılığa karşı manifesto: "Ay!"

Nuri Harun Ateş’ten ayrımcılığa karşı manifesto: “Ay!”

Pop müzik dünyasının sıradışı isimlerinden Nuri Harun Ateş, 26 Haziran’da yayınlayacağı yeni şarkısı “Ay!”ı şeffaf, süssüz, net bir manifesto olarak tanımlıyor.

Nuri Harun Ateş, şarkısını şu sözlerle anlatıyor:

“Hayatım boyunca uğradığım ya da şahit olduğum her türlü ayrımcılığa, zorbalığa karşı yazdığım bir şarkı bu. Başlarda homofobisiyle hayatımı cehenneme çevirmiş ailemden tutun da her yaşta karşıma çıkmış türcü, ırkçı, farklı olanı tehdit olarak algılayan tüm sığ canlılara bir başkaldırı olarak en basit haliyle herkesin kolayca anlayacağı bir şarkı olsun istedim. Şeffaf, süssüz, net bir manifesto yaratmaktı amacım. Umarım benim yaşadıklarımı yaşayanların elinden tutar, onlara güç verir, yalnız olmadıklarını, bu varoluş mücadelesinde sonsuz haklı olduklarını hissettirir şarkım.”

kapakkkk

Nuri Harun Ateş’in sözünü ve bestesini kendi yaptığı, aranjesi Ogün Dalka’ya ait ‘AY!’ isimli yeni teklisi Pasaj&Garaj Müzik etiketiyle 26 Haziran Cuma tüm dijital platformlarda yayınlanıyor. Şarkıda dünyaca ünlü bağlama üstadı İsmail Tunçbilek de solosuyla yer aldı.

NURİ HARUN ATEŞ KİMDİR?

1980 yılında İzmir’de doğdu. Orta ve lise öğrenimini Buca Anadolu Lisesi Fransızca bölümünde tamamladı. İlk olarak 9 Eylül Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü sonrasında Mimar Sinan Üniversitesi, İstanbul Devlet Konservatuvarı ve burs alıp gittiği İsviçre’de Schola Cantorum Basiliensis’de Opera eğitimine devam etti.

2003 yılında Zürih İnternasyonal Tiyatro festivali performans ödülünü kazandı. 2007 yılında Siemens Opera yarışması Jüri özel ödülünü kazandı. Avrupa’nın önde gelen tiyatro ve müzik festivallerinde sahne aldı. 2015 yılında ilk albümü “Kafası Karışık Kontrtenor” yayınlandı. 2018 yılında Sezen Aksu ile düeti “Geçmişe Susmasını Söyle” yayınlandı. Müzik ve sahne hayatına İstanbul’da devam etmektedir.


BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR