Ana SayfaDünyadanOdesza'dan heyecanlı bir geri dönüş

Odesza’dan heyecanlı bir geri dönüş

GRAMMY adayı elektronik müzik ikilisi ODESZA sessizliğine son vererek Blues & Soul şarkıcısı Bettye LaVette ile yepyeni bir parça çıkardı.

The Last Goodbye, Ninja Tune etiketi ve Türkiye’de GRGDN temsilciliğiyle 8 Şubat 2022’de tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Washington’da üniversitede tanışıp beraber müzik yapmaya başlayan Harrison Mills ve Clayton Knight, ortak üretimleri yeni şarkları için şunları söylüyor:
”İlk bakışta uzak görünen iki dünyayı bir araya getirme fikri, her zaman bizi çeken bir şey olmuştur. The Last Goodbye, Bettye LaVette’in 1965 yılında çıkardığı ‘Let Me Down Easy’ şarkısını, modern ve çağdaş bir elektronik ortama taşıma fikrinden doğdu.”

Ekip, 2017’de yayınladıkları ‘A Moment Apart’ albümü ve ünlü single’ı ‘Line Of Sight’ ile En İyi Dans/Elektronik Albüm ve En İyi Dans Müziği Kaydı için dallarında iki ayrı GRAMMY adaylığı kazanmıştı ve NPR, Rolling Stone, Billboard, Complex gibi dergilerden pek çok övgü toplamıştı.

Yeni albüm sinyallerini de veren ikili, Parçayı yazarken Bettye ile çalışabilmenin büyük bir onur olduğunu dile getirirken, Bettye ise ileride şarkıyı ODESZA ile canlı söylemeyi dört gözle beklediğini söylüyor.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR