Ana SayfaHaberlerÖdüllü grup Akis ilk albümünü yayınladı

Ödüllü grup Akis ilk albümünü yayınladı

Alternatif rock müziğin genç temsilcileri Akis, altı şarkıdan oluşan ilk stüdyo albümü Yağmura Bakan Gözler’i Arpej Müzik etiketi ile yayınladı.

2018 yılında Milyon Yapım ve Çankaya Belediyesi’nin ortak düzenlediği üniversitelerarası beste yarışmasında birinci olan  topluluk, kazandıkları albüm ödülü bestelerini kaydetti.

2012 yılında kurulan Akis, 2017 yılında ilk teklisi Çöz Beni’yi yayınladı.

2012 yılında Barış Yıldırım ve Ozan Önkal tarafından kurulan ve Özgün Cevizci ile Çağrı Baran’ın katılımıyla kadrosunu tamamlayan Akis, Ankara’da aktif müzik hayatına başladı. 2013 yılı itibariyle Ankara’da bir çok barda ve bahar şenliklerinde sahne aldı. 2016 yılında düzenlenen Sound of Ankamall müzik yarışmasında birinci oldu.

İlk teklisi olan “Çöz Beni”nin kayıtlarına başlayamadan gitaristleri Çağrı Baran’ı aynı yıl içerisinde trafik kazasında kaybettiler. Bir süre sonra Tamer Meriç’in gruba dahil olmasıyla 2017 Aralık ayında “Çöz Beni”yi yayınladılar.

19 Mayıs 2018 tarihinde Milyon Yapım ve Çankaya Belediyesi’nin ortak düzenlediği Üniversiteler Arası Beste yarışmasında “Çöz Beni” ile birincilik kazanan Akis, Arpej Yapım ile sözleşme imzalayıp ilk albümleri olan Yağmura Bakan Gözler’in kayıtlarını tamamlamıştır. 2019 yılında Tamer Meriç ve Özgün Cevizci’nin gruptan ayrılmasından sonra Serkan Bülbül ve Ferit Kaya’nın dahil olmasıyla birlikte Akis son halini almıştır.

Ozan Önkal: Vokal/Gitar
Barış Yıldırım: Bas Gitar
Ferit Kaya: Davul
Serkan Bülbül: Gitar

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR