Ana SayfaenstrümantalÖdüllü müzisyen Ali Deniz Kardelen'den ikinci albüm

Ödüllü müzisyen Ali Deniz Kardelen’den ikinci albüm

Ödüllü Türk gitarist Ali Deniz Kardelen’in Anadolu ve Orta Asya tınılarını barındıran ikinci albümü Diverse Arpej Müzik etiketiyle 9 Temmuz Cuma günü müzikseverlerle buluşacak.

8 şarkılık enstrümantal albümde sanatçının kendi eserlerinin yanı sıra Aşık Veysel – “Kara Toprak” yorumu da yer alıyor.

Doğu ve Batı’nın kesiştiği, büyük şehir ve taşranın birlikte yer aldığı iç içe giren yaşantılardan ilham alan sanatçı, solo akustik gitar ile hikaye anlatmanın teknik, duygu ve yaratıcılıkta sınırlarını zorluyor.

Ali Deniz Kardelen müziğe küçük yaşlarda piyano ile başladı. 11 yaşında gitar ile tanışmasının ardından müzik yolculuğuna gitar ile devam etme kararı verdi. Farklı gitar stilleri üzerine yıllar süren deneyimlerin ardından, çalışmalarını kendisini en iyi ifade edebileceğine inandığı “Fingerstyle” çalım tekniğine adadı. Bas, eşlik, melodi ve perküsif öğelerin birleşimi olan 4 boyutlu “Fingerstyle” çalım tekniği üzerine çok sayıda beste düzenleme çalışması yaptı. Bu çalışmalardan akustik ve arp gitar ile icra ettiği seçki eserler “First Steps”(2016) albümü başlığıyla “Gitar Dünyası’nın en Yenilikçi Sanatçılar Birliği” olarak anılan Fretmonkey Records etiketi altında dinleyicilerle buluştu. Kendine özgü tekniği, akord sistemleri ile seslendirdiği çalışmaları Andy Mckee, Thomas Leeb, Jon Gomm, Chris Woods gibi öncü gitar otoritelerinden övgüler kazandı. Amerika kıtasında düzenlenen prestijli yarışmalardan Indiana Eyaleti Fingerstyle Gitar Yarışması’nda birincilik (2016), Kanada Uluslararası Gitar Festivalinde ikincilik (2016) ödüllerini kazandı.

ALIDENIZKARDELEN

Ali Deniz Kardelen, dünyanın en büyük müzik fuarı NAMM Show Los Angeles’da ana sahnede çaldı. Amerika, Kanada, Almanya, Fransa, Avusturya, Litvanya, Bulgaristan ve Çin’de konserler verdi.

Günümüzde Ali Deniz Kardelen, Çanakkale’den kıtalara uzanan müzik yolculuğunda dinleyicileri ile buluşabileceği her platformda müziğini paylaşmaktadır. Gitarist & besteci kimliği yanı sıra “Gitar Muhabbetleri” programının yapımcılarından olan sanatçı, Türkiye Fingerstyle Cemiyeti’ni kurmak için organizasyonlar düzenlemekte ve “Fingerstyle Gitar Metodu” hazırlamaktadır.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR