Ana SayfaMüzikOlivia Newton-John'a veda

Olivia Newton-John’a veda

“Grease” filminde canlandırdığı Sandy karakteriyle hafızalarımıza kazınan oyuncu ve müzisyen Olivia Newton-John, 73 yaşında, 1992’den beri mücadele ettiği hastalık sebebiyle California’daki evinde yaşamını yitirdi. Gelin onu “Grease” filmindeki muhteşem rolünden unutulmaz anlarla hatırlayalım.

İpek ATCAN / [email protected]

‘Summer Nights’

Filmi düşününce, belki de en unutulmaz sahnelerden biri ‘Summer Nights’ eşliğinde geçiyor diyebiliriz.

‘You’re the One That I Want’

Bu şarkıda John Travolta ve Olivia Newton-John‘un performansları tartışmasız bir biçimde akıllara kazındı. Film her ne kadar 1978 yılında, yani bundan 44 sene önce çıkmış olsa da aradan geçen yıllarda ve nesillere rağmen bilmeyenin olmadığı bir şarkı.

‘Greased Lightnin’

Bilinsin bilinmesin duyulduğu an dans etmemenin imkansız olduğu bir şarkı. Her ne kadar bu şarkıda sadece John Travolta performansı olsa da Danny Zuko‘nun, Sandy Olsson‘a olan aşkının neşesini iliklerinize kadar hissettiriyor. Yaz aşkları zaten hep muhteşem değil midir?

‘Hopelessly Devoted to You’

Büyük bir ihtimalle filmin çıktığı dönemde aşık olanların hayatının soundtrack’i niteliğinde bir şarkı ‘Hopelessly Devoted to You’. Olivia Newton-John‘un da performansı tek kelimeyle muhteşem.

‘We Go Together’

Son olarak ikisinin beraber seslendirdikleri mutluluk dolu ‘We Go Together’ ile bitiriyoruz. Hem müzik hem de sinema tarihinin unutulmazları arasında yer alan ve aramızdan ayrılsa da yer almaya devam edecek olan Olivia Newton-John‘a içimizi hep ısıttığı için belki de teşekkür etmeliyiz. Hoşçakal Olivia Newton-John…

Olivia Newton-John'a veda

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR