Ana SayfaalternatifOlta Dayanışma'dan yeni albüm: Rota

Olta Dayanışma’dan yeni albüm: Rota

“Umut denizine atılmış bir olta” söylemiyle yola çıkan Olta Dayanışma, dokuzuncu albümü Rota‘yla yoluna devam ediyor.
Olta’da ilk albümden bugüne, dayanışma havuzunda biriken dinlenme gelirleri ihtiyaç sahibi müzisyenlere aktarılıyor. Olta, bugüne kadar sekiz albüm ve yüze yakın şarkı yayınlayarak, ticarileşmeye rağmen, müzik üretiminde dayanışmayla da sürdürülebilirliğin sağlanabileceğini bizlere hatırlatıyor.
Dayanışmanın yeni albümü 29 Ekim’de dijital platformlarda yerini aldı. Albümün ismi dayanışma müzisyenleri tarafından yolundan şaşmayan, ilkeli ve sürdürülebilir vurguları sebebiyle “Rota” olarak belirlendi. Rota albümünde de diğer albümlerdekine benzer olarak, müziklerini ilk kez duyacağımız bağımsız müzisyenlerin yanı sıra hepimizin bildiği ve severek dinlediği müzisyenler yer alıyor.
Albümde yer alan Kalben de “Telifleri müzik ve sahne emekçilerine gitsin diye Olta Dayanışma ailesine bir Peyk eseri yorumladık biricik dostum Umut Çetin ile.. Denizdeyim, sakin güzel.. Ellerim kum, gökyüzü mavi.. Siz her dinleyişinizde unutmayı, gözden çıkarmayı ısrarla reddettiğimiz can müzisyenlere, sahne emekçilerine destek gidecek. Açın, dinleyin” satırlarını paylaştı.
rota-album
Ebru Selman “Sisters”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR