Ana SayfaHaberlerHip hop müziğin genç yeteneklerine destek: “Önce Sen İzle”

Hip hop müziğin genç yeteneklerine destek: “Önce Sen İzle”

Virgin Radio Türkiye’nin sevilen programı “Önce Sen Dinle”nin yapımcısı Yalçın Birol “Önce Sen İzle” adlı yeni projesiyle Türkiye’de hip hop müzik üreten genç yeteneklere destek olmayı amaçlıyor. Son başvuru tarihi 23 Mart!

Yıllardır Virgin Radio’daki yayınına devam eden “Önce Sen Dinle” programı yeni bir projeyle genişliyor. “Önce Sen İzle” projesi, ülkemizde de son yıllarda gittikçe popülerleşen hip hop müzikle uğraşan ve kendi müziklerini üretmek isteyen genç yetenekleri keşfetmeyi ve desteklemeyi hedefliyor. Radyo programında da yeni yeteneklerin işlerine sahne açıp isimlerini ve işlerini duyurmalarına olanak sağlayan Birol, bu yeni projeyle de kapsamlı bir keşif olanağı sunuyor.

“Önce Sen İzle” projesi bu keşif misyonunu, sürecin tüm aşamalarını kapsayacak bir düzende gerçekleştirecek. Projeye başvuran katılımcılar arasından seçilen isimlerin kendilerine ait şarkıları, prodüksiyon, video çekimi ve yayınlanma süreçleri dahil olmak üzere tümüyle üstlenilecek. Seçilen genç müzisyenler şarkılarına, birlikte çalışmak istedikleri yönetmenlerin iPhone ile çekeceği müzik videolarına sahip olacak ve videolar “Önce Sen İzle Apple Music” çalma listesinde yer alacak.

Önce Sen İzle - Yalçın Birol

Müzik videosunun yanı sıra seçilen şarkıların prodüksiyon aşamasında da “Önce Sen İzle” destek olacak. Türkiye’nin ilk uzamsal ses ve hip hop atölyesinde gerçekleştirilecek uzamsal ses prodüksiyonu, mix ve master işlemleri sonrasında üretim kalitesi yüksek işlerin ortaya çıkması hedefleniyor. Çalma listesinde yerini alan şarkılar aynı hafta içerisinde Virgin Radio’daki “Önce Sen Dinle” programında da dinleyiciyle buluşacak. Hip hop müziğin Türkiye’deki geleceğine katkıda bulunmak isteyen projeye başvurmak isteyenler 23 Mart tarihine kadar https://oncesendinle.net/once-sen-izle adresinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yalçın Birol (@yalcinbirol)

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR