Ana SayfaHaberler“Oppenheimer” olmak ya da olmamak

“Oppenheimer” olmak ya da olmamak

Oyuncu kadrosu ve konusuyla dikkat çeken Christopher Nolan imzalı “Oppenheimer” filminden ilk fragman geldi! 

Christopher Nolan‘ın şu an yapım aşamasında olan son filmi “Oppenheimer”dan ilk fragman geldi. “Oppenheimer”, atom bombasını icat eden fizikçi J. Robert Oppenheimer‘ın hayatını konu ediniyor. Oppenheimer, 1942-1946 yılları arasında hükümetin nükleer silahların yaratılmasını merkezine alan Manhattan Projesi’ne en çok katkıda bulunan isimlerden biriydi. Aynı zamanda da bombaların üretildiği Los Alamos Laboratuvarı’nın direktörüydü.

Filmin başrolünde ise Christopher Nolan‘ın “Inception”, “Batman Begins”, “The Dark Knight”, “The Dark Knight Rises” ve “Dunkirk” filmlerinde yan rollerde yer alan, “Peaky Blinders” dizisinden de tanıdığımız Cillian Murphy bulunuyor.

Murphy daha önce Guardian’a verdiği bir röportajda, “Chris beni aradığında, oradayımdır, hangi rol olursa olsun” demişti. Nitekim Murphy “Oppenheimer”la ilk kez bir Nolan filminde başrolü oynamış olacak.

21 Haziran 2023’te vizyona girecek filmde Murphy‘nin yanı sıra yine her Christopher Nolan filminde olduğu gibi yıldız isimler yer alıyor: Florence Pugh, Emily Blunt, Robert Downey Jr., Matt Damon, Gary Oldman ve Rami Malek. 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR