Ana SayfaMüzikOpus Kink: “İstanbul gibi partilemek için sabırsızlanıyoruz”

Opus Kink: “İstanbul gibi partilemek için sabırsızlanıyoruz”

Punk, caz, funk gibi birçok müzik türünü kendi atmosferinde birleştiren; ortaya yoğun ve anlamlı şarkılar çıkaran Birleşik Krallık, Brighton çıkışlı Opus Kink’i 8 Ekim’de Zorlu PSM MIX Festival kapsamında sahnede izleyeceğiz. Angus Rogers, Sam Abbo, Fin Abbo, Jed Morgans, Jazz Pope ve Jack Banjo Courtney’den oluşan ekibin performanslarının Avrupa’da oldukça iyi eleştiriler aldığı bir gerçek. Haliyle onları İstanbul’da izlemek için heyecanlıyız. “‘Til The Stream Runs Dry” adını verdikleri EP’leri dumanı üzerinde olan ekiple konser öncesi bir röportaj yaptık. 

Sebla KOÇAN / [email protected]

Hemen hemen her Opus Kink şarkısının bir hikayesi var. Kayıt sırasında sizi en çok etkileyen ve çalarken en yoğun duyguları hissettiren şarkı hangisiydi?

Çalarken yoğun duygular hissetmek sadece bir şarkıya özgü değildir, daha çok sürekli bir korku, benmerkezcilik duygusu ve bastırılmış cinsel dürtülerle doludur. Kayıtlarda, ‘St. Paul of the Tarantulas’ı kaydederken yoğun bir şekilde kabız olduğumu hatırlıyorum, bu yüzden muhtemelen en yoğun olanı buydu! Dürüst olmak gerekirse, çoğu zaman ne hissettiğimizi bile bilmiyoruz.

Son EP’niz “‘Til The Stream Runs Dry”dan kişisel favorim ‘The Unrepentant Soldier’ oldu. Bu şarkının acımasız kötülükle bir ilgisi olduğunu okumuştum. Bize şarkıyı biraz daha anlatır mısınız?

Bu sadece korkunç şeyler yapmış, onları tekrar yapacak ve bunun için tüm sorumluluğu kabul eden bir varlığı analiz eden bir pop şarkısı! Biz alaycı ve kaderci bir grubuz, ama size güzel beat’lerimiz olacak ve aynı anda da bir beşlik çakacağız.

Sizce müzik yapabilmenin en güzel yanı nedir?

Bana göre bu, ifadenin en dolaysız biçimidir, bunu kendinize ve başkalarına ana hatlarıyla verebilirsiniz. Müziği işbirliği içinde yapmak, diğer katılımcılarla belli belirsiz bir şekilde sorunsuz gittiğinde, hayatın kurtarıcı bir özelliğidir. Diğer en iyi şey ise plastik içecek jetonları! (Ücretsiz içecek kuponları) 

Canlı performanslarınız çok iyi eleştiriler alıyor. 8 Ekim’de sizi Zorlu PSM MIX Festival’de İstanbul’da izleyeceğiz. Nasıl bir konser bekliyor bizi? 

Umarım her seferinde farklı bir şey oluyordur. Yukarıda bahsettiğimiz korku, benmerkezcilik ve bastırılmış cinsel dürtüden biraz ve belki de bazı iyi yönde kulak hasarları bekleyebilirsiniz. Ama sana tam olarak ne beklemen gerektiğini söyleyebilseydim, emin ol seni yüzüstü bırakırdım!

Türk dinleyicilerinize neler söylemek istersiniz?

Sizlerle tanışmak, sevmek, var olmak ve eğlenme yeteneği siyasi çalkantılarla tehlikeye giren herkesle birlikte olmak, İstanbul gibi parti yapmayı öğrenmek için sabırsızlanıyoruz. Ayrıca mümkün olduğunca çoğunuzla yüz yüze görüşmek dileğiyle, hadi kadeh kaldıralım…

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR