Ana SayfaalternatifORKN'dan yeni single: "Seni Bulsam"

ORKN’dan yeni single: “Seni Bulsam”

Geçtiğimiz ay yayınlamaya başladığı EP’si Alt Üst‘ten yayınlanan ikinci single’ı “Seni Bulsam”la selam eden ORKN, iddiasını ortaya koyuyor.

Bugüne kadar yayınladığı “Aşk Burada” ve “Yüzüme Söyle” single’larıyla dikkatleri çeken genç müzisyen ORKN, yeni single’ı “Seni Bulsam”ı GTR Müzik etiketiyle yayınladı.

ORKN KİMDİR?

İstanbul’da doğdu ve büyüdü. İlk ve orta dereceli eğitimini tamamladıktan sonra, 1999 yılında İstanbul Devlet Konservatuarı Opera-Şan bölümüne dereceyle girdi. 2000 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Jazz Vocal Performance bölümüne tam burs hakkı kazanarak kabul edildi. Eğitimi boyunca, Bülent Güneralp, Nükhet Ruacan, Yıldız İbrahimova, Lea Centauri, İmer Demirer, Can Kozlu, Cengiz Baysal, Ricky Ford gibi bir çok önemli isimle çalıştı ve sahne aldı. Kurduğu Funktion ve Scool isimli gruplarla İstanbul’un önde gelen kulüplerinde ve televizyon programlarında performanslar sergiledi. Ajda Pekkan, Fatih Erkoç gibi isimlere geri vokal olarak eşlik etti. Ayrıca bir çok albüm ve reklam müziğinde vokalist olarak yer aldı.

2019 yılında GTR Müzik bünyesine katılıp bir çok müzik türünden esinlendiği Türkçe sözlü alternatif pop şarkılarını yayınlamaya başladı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR