Ana SayfaHaberlerOzan Işın ve Melis Kar'dan "Mesafe" geldi

Ozan Işın ve Melis Kar’dan “Mesafe” geldi

Son dönemin sesiyle dikkat çeken isimlerinden Melis Kar ve DJ Ozan Işın “Mesafe” için güçlerini birleştirdi.

Elektronik soslu alt yapısıyla dikkat çeken ve iyi bir pop şarkısı örneği olan “Mesafe” Avrupa Müzik etiketiyle yayınlandı.

OZAN IŞIN KİMDİR?

Ozan Işın, 2014 yılında Bau Studios’da eğitim alarak başladığı müzik hayatına ilk başta hobi olarak devam ederken, gelen teklifler doğrultusunda müziği meslek haline dönüştürdü. Henüz 21 yaşındayken W Istanbul’un müzik küratörlüğü görevini üstlenirken bu ünvana kavuşmuş en genç isim oldu. W Istanbul’un ardından Happily Ever After, Zuma Istanbul, Noir Istanbul, 5 Cocktails & More, 7800 Çeşme, Sortie, Freya, Jungle 8 gibi birçok mekanda performans sergiledi. Ayrıca prodüksiyon çalışmalarına devam eden Ozan Işın, çıkardığı ilk parçasıyla “Ghetto Ghetto ADE” albümüne girmiştir. Son olarak Doğuş Çabakçor ile birlikte “Crazy in Love” adında bir single çıkaran Ozan Işın, çalışmalarına devam ediyor.

MELİS KAR KİMDİR?

O Ses Türkiye seçmelerindeki unutulmaz Whitney Houston “I Have Nothing” performansı ile Melis Kar kamuoyu tarafından tanınan bir isim haline geldi. R&B ağırlıklı repertuarı ile vokal kabiliyetini kanıtlayan Kar yarı-finale kaldı. İlk albümü “Kaçak”ı 2014 yılında çıkaran Kar, elektronik dans müziği ve R&B konusunda deneyimli aranjörler Volga Tamöz ve Ender Çabuker ile çalıştı. 2015’te yayınlanan ilk single çalışması “Yerin De Dolmuyor Ki” için Ozan Doğulu ile stüdyoya girdi. 2016 yılında Halil Sezai ile slow ballad türündeki “Yalnız Masal” parçası için bir araya geldi. Şarkı iki sanatçının da hayranları tarafında büyük bir ilgiyle karşılandı. Kendi bestelerini söylemeye hazır hisseden Kar 2016’da “Kibir”i yayınladı. Şarkı mizah ve ironi dolu sözleri ve elektronik dans müzik ile oryantal ara nağmeleri harmanlayan sound’uyla kısa sürede hit haline geldi. Melis Kar bir sonraki single çalışması “Al Dudağımdan Kiss”i 2017 yılında yayınladı. 2018 yılında yayınlanan “Yatıya” ile sound’u ve kadın-erkek ilişkilerine mizahi bir dille yaklaşan sözleri sanatçının alameti farikası haline geldi. Sanatçının son çalışması “Everest” maxi-single olarak yayınlandı. Maxi-single’da aynı isimli düşük tempo, R&B etkili balad “Everest” dışında iki şarkı daha var; “Konu Kapanmıştır” ve “Poz”.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR