Ana SayfaHaberlerOzbi'den yeni şarkı: "Yıldız Tozu"

Ozbi’den yeni şarkı: “Yıldız Tozu”

Rakılı Live serileriyle büyük beğeni toplayan, Türkçe rap müziğin en üretken sanatçılarından Ozbi, yeni şarkısı “Yıldız Tozu”nu yayınladı.

Sözleri Ozbi’ye, müziği Barış Mert Peker ve Ozbi’ye ait olan “Yıldız Tozu”nun klibinin çekimleri de Ozbi ve eşi Buket Aydoğdu Dursun imzalı. Ozbi klibi şu cümlelerle anlattı: “Karantinada zorunda olmadıkça hiç dışarı çıkmadığımız bir dönemdeyiz hani ben şarkıyı yaparken her seferinde evin terasına çıkıp dans ediyordum klibe de bunu yansıtalım, bu dönemin bir hatıra olsun diye düşündük. saolsun Samet’de dans ederken hissettiğim kafayı video efektlerle yaratınca bu döneme ait böyle bir video klip yapmış olduk…”

Ozbi, 1986’da İstanbul’da doğdu. 14 yaşından beri rap müziğe ilgisi olan Ozbi, Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Gezi Parkı olayları döneminde “Asi” isimli parçasını yayınladı. İlk solo albümü Halk Edebiyatı’nı 2014 yılında çıkardı. Ardından 2016 yılında Gülce Duru ile birlikte Rakılı Live serisini başlattı. Serinin ilk albümü 2016’da, ikincisi 2017’de çıktı. 2018’de Serserilik ve Şiir isimli albümünü yayınladı.

Ozbi, Şanışer’in 6 Eylül 2019’da yayınlanan ve birçok sanatçı ile birlikte gerçekleştirilen Susamam isimli projede de yer aldı. Murathan Mungan’ın onuruna yapılan 2020 Model albümünde Murathan Mungan ile birlikte “Gecenin Eldiveni” isimli parçayı seslendirdi. 20 Şubat 2020’de Rakılı Live 3. Seri albümünü yayınladı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR