Ana SayfaÖzel Dosya

Özel Dosya

“Çiçeklerimi kendim alabilirim” diyen ayrılık şarkıları

Yeni şarkısı ‘Flowers’ ile bir haftada 100 milyondan fazla dinlenmeye ulaşarak Spotify rekorunu kıran Miley Cyrus yeni hit’iyle aklımıza diğer ayrılık şarkılarını getirdi.

Türkçe müziğin akıldan çıkmayan gitar melodileri

Duman, mor ve ötesi, Moğollar ve dahası... Türkçe müzik tarihinden akıldan çıkmayan gitar melodilerini sizler için derledik.

Şarkılardan roman ve öykü tutmak

Neslihan Atcan Altan, ilhamını roman ve öyküler başta olmak üzere edebi eserlerden almış şarkılar ve onların hikayeleri üzerine yazdı.

Konuk oldukları filmlerde kendi şarkılarını seslendiren müzisyenler

Konuk oldukları filmlerde kendi şarkılarını seslendirerek sahne çalan müzisyenlerin cameo'larından bir derleme hazırladık.

Film çekimleri sırasında hayatını kaybeden oyuncular

Sinema tarihinin en üzücü olayları olarak kayda geçen, film çekimleri sırasında hayatını kaybeden oyuncuları özlemle anıyoruz.

Türkiye sinemasından unutulmaz özgün film müzikleri

Cahit Berkay’dan Melih Kibar’a efsane müzisyenlerimizin bestelediği, ülkemiz sinema tarihinin en eşsiz anlarının arkasında çalan en unutulmaz özgün film müziklerini sizler için derledik.

2023 yarıyıl tatilinde ailecek izleyebileceğiniz filmler

Ailecek birlikte film izleyerek yarıyıl tatilini değerlendirmek isteyenleriniz için 2023 yarıyıl tatili boyunca seyredebileceğiniz filmleri derledik.

Yalnızken Dinle: Tick, Tock, Tick!

Yalnızken Dinle'de bu hafta ülkemizde etkisi en uzun süren gruplardan Placebo'nun ikinci albümüne adını veren ve bununla da kalmayıp başlı başına bir şaheser olan ‘Without You I'm Nothing’ var.

Yaşlanmak zorunda mıyım? Peki ya yaşlanmamak?

Son zamanlarda özellikle Julia Fox'un yorumlarıyla sosyal medyada tekrar tartışma konusu olan yaşlanmak ve güzellik algısı konusuna tarihsel gelişimi ve şu anki durumunu inceleyerek yaklaşıyoruz.

Sesli döneme ayak uyduramayan sessiz film yıldızları

“Babylon” sinema salonlarına uğramışken biz de filmin konu edindiği döneme ve dönemin sesli sinema devrimine ayak uyduramamış sessiz film yıldızlarına bir bakalım istedik.

Anne-babadan çocuklarına: Ailecek müzisyenler

Son zamanların popüler "nepo bebek" terimini boşa çıkartarak anne-babalarının ünlerinden sıyrılıp bugün her biri kendi kariyerlerini inşa edebilmiş ailecek müzisyenleri analım.

MTV’den bugüne: Müzik yayıncılığı

MTV'nin 40 yıl önce yarattığı devrim sonrası başlayan müzik televizyonculuğundan bugünün müzik yayıncılığına neler değişti?

EN ÇOK OKUNANLAR