Ana SayfaalternatifÖzge Ürer ve Philamelian'dan işbirliği: "Exile"

Özge Ürer ve Philamelian’dan işbirliği: “Exile”

Londra’dan Philamelian ve alternatif sahnenin üretken isimlerinden Özge Ürer Tokyo yapımı sci-fi animasyon filmi Adarnia için 
”EXILE” için bir araya geldi.

Londra tabanlı prodüktör Philamelian ve İstanbul alternatif müzik sahnelerinin özgün ismi Özge Ürer’in ortak çalışması “Exile” global eksende dinleyiciyle buluşuyor.

“Exile” ilk defa Clemhyn Escosora’nın birçok uluslararası ödüllü Tokyo yapımı sci-fi animasyon filmi Adarnia’da kendini gösterdi. Philamelian şarkının düzenlemesinde kurduğu modern orkestral yapıyı sinematik ögelerle yoğuruyor, Özge Ürer ise vokalleri ve yorumuyla Exile’ın hikayesine can veriyor.

Parçanın hikayesi sürgün edilmiş bir kraliçe ve humaniod robotlar arası geçen bir güç savaşı üzerine. Philamelian filmin aslında günümüzde yaşananlardan farksız olduğunu, eseri bestelerken bu duygularla empati kurduklarını belirtiyor. Ve ekliyor:

“Exile’ın doğuşu Adarnia’nın fulll ses kompozisyonları üzerine çalışırken yönetmenin sözlü bir şarkı istemesiyle başladı. O sırada filmin evreni içindeydim ve parçayı besteleme adına özel bir bağ hissettim. ‘Exile’ için çok spesifik, karakterli ve nitelikli bir vokal gerekiyordu ve Özge aklıma geldi. İstanbul’da üniversite yıllarımızda bir dönem aynı müzik gruplarında birlikte çaldık. On seneden uzun zamandır birlikte çalışmamış olsak da bağımızı hiç koparmadıj ve birbirimizin müzik içindeki gelişimlerini hep takip ettik. Bu parça bize tekrar birlikte çalışma fırsatı yarattı. Özge kendi vokalist karakterini parçanın merkezine oturttu ve parça o zaman tamamlandı. “Exile” bizim için çok güçlü bir yeniden başlangıç oldu. Yakında yeni eserlerimizi müzikseverler buluşturmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR