Ana SayfaalternatifÖzge Ürer'den "Kara Bela" yayınlandı

Özge Ürer’den “Kara Bela” yayınlandı

Alternatif dünyanın dikkat çeken isimlerinden Özge Ürer, prodüktörlüğünü Da Poet ve Emre Malikler’in üstlendiği yeni albümü Urbanist’in ilk single’ı “Kara Bela”yı yayınladı.

Söz ve müziği Özge Ürer’e ait olan Kara Bela retrowave, synth pop, elektronika ögelerini barındırıyor. Şarkının düzenlemesi, mix ve mastering’i ise Emre Malikler’e ait.

“Kara Bela” ilk görüşte aşkı anlatan, ince bir mizah da içeren bir dans şarkısı. Şarkının girişindeki hipnotik vokal melodisi ise bu çarpılmayı ilk saniyelerinde dinleyiciye geçiriyor.

Özge Ürer’in ikinci solo stüdyo albümü Urbanist şehirli insanın duygularının samimi hikayelerle anlatıldığı konsept bir albüm özelliği taşıyor. Ürer’in anlatımına paralel olarak sokağın ve şehrin insana verdiği neşeyi, yükü, yaratıcılığı ve hüznü şarkıların dokusuna işleyen iki başarılı prodüktör Da Poet ve Emre Malikler bu albümde ilk kez bir araya geliyor.

Kara Bela’nın kapak ve görsel çalışmaları sanatçı Candan İşcan’a, fotoğrafları Oğuzhan Üstün’e ait. Kara Bela’nın video klip çalışmasının kreatif direktörlüğü ve konsept tasarımını Özge Ürer üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise Oğuzhan Üstün bulunuyor.

Albüm Da Poet’in label’ı Nuhado Records etiketiyle dinleyicilerle buluştu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR