Ana SayfaHaberlerPaco de Lucía'nın ölümünün onuncu yıldönümünde daha önce yayınlanmamış kayıtlar

Paco de Lucía’nın ölümünün onuncu yıldönümünde daha önce yayınlanmamış kayıtlar

Paco de Lucía’nın ölümünün onuncu yıldönümü anısına, Paco de Lucía Vakfı ile işbirliğiyle, Pepe ve kardeşi Paco de Lucía’nın daha önce yayınlanmamış bir saatten fazla müziğini, kayıttan altmış beş yıl sonra yayınlıyor. 17 Mayıs’ta piyasaya çıkacak albümden ilk 2 şarkı  ‘Me Falta La Resistencia’ ve ‘Buleria de Niño Ricardo’ hayranlarıyla buluştu. 

1959 ve 1960 yıllarına ait bu kayıtlar, Pepe ve Paco’nun 13 ve 11 yaşlarındaki ilk müzikal çalışmalarını temsil ediyor. Yapay zekadan yararlanılarak titizlikle restore edilen bu çalışma, İspanyol kültürel mirası ve flamenko meraklıları için tarihi bir keşif niteliği taşıyor.

Bu kayıt, Paco de Lucía ve Pepe de Lucía olarak ün kazanmadan önce “Pepito ve Paquito” (küçük Pepe ve küçük Paco) olarak bilinen çağdaş flamenkonun iki önemli figürüyle geçmişe doğru büyüleyici bir yolculuk sunuyor.

Daha önce hiç duyulmamış 21 parça içeren bu koleksiyon, Pepe de Lucía ve tarihin en büyük gitaristi olarak kabul edilen kardeşi Paco’nun erken dönem müzikal çalışmalarına açılan eşsiz bir pencere niteliğinde.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR