Ana SayfaHaberlerPaul Mescal’lı yeni “Gladiator” filminin kadrosu genişliyor!

Paul Mescal’lı yeni “Gladiator” filminin kadrosu genişliyor!

Ridley Scott, 2000 yapımı Oscar’lı filmi “Gladiator” için bir devam filmi çekeceğini ve başrolde Paul Mescal’ın yer alacağını duyurmuştu. Merakla beklenen filmin kadrosuna Oscar adayı Barry Keoghan da eklendi.

Hollywood sinemasının usta yönetmenlerinden Ridley Scott, ödüllü klasik filmi “Gladiator” için bir devam filmi üzerine çalışıyor. Daha önce ana kahramanının adı dahil ufak bilgiler verilen projede “Normal People” ve “Aftersun” ile gönülleri fetheden Paul Mescal’ın başrolde yer alacağı duyurulmuştu. Henüz resmi adı belli olmayan yeni “Gladiator”ın kadrosuna şimdi de geçtiğimiz sene “The Banshees of Inisherin”de izlediğimiz ve performansıyla Oscar adaylığı kazanan Barry Keoghan eklendi.

Yeni “Gladiator”da Paul Mescal, orijinal filmde Connie Nielsen’in canlandırdığı Lucilla karakterinin oğlu Lucius’u canlandıracak. Kadroya dahil olan Barry Keoghan ise İmparator Geta isimli bir karaktere hayat verecek. Her ne kadar Roma İmparatorluğu tarihinde bu isme sahip bir hükümdar olmuş olsa da filmin gerçek hikayelerden uyarlanmadığı ve bunun yalnızca isim benzerliği olduğu belirtilmiş.

Yeni filmin, ünlü aktör Russell Crowe’u yıldız mertebesine yükselten ve kariyerindeki tek Oscar ödülünü kazandıran orijinal “Gladiator”ın yerini tutup tutamayacağını ve nasıl bir yorum getireceğini merakla bekliyoruz. Film için şimdilik belirlenen çıkış tarihi ise 22 Kasım 2024.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR