Ana SayfaHaberlerPentagram yeni albüm turnesine çıkıyor

Pentagram yeni albüm turnesine çıkıyor

Pentagram beş yılın ardından çıkardığı yeni albümü “Makina Elektrika”nın turnesi için yollara düşüyor.

Onları sahnede canlı canlı izlemeyi özlüyoruz. Türk metal sahnesinin en köklü gruplarından biri olan Pentagram, beş yılın ardından çıkardıkları yeni albümleri “Makina Elektrika” şerefine bir dizi konser vermeye hazırlanıyor.

Grubun eski üyeleri 2017 yılında çıkardıkları “Akustik” adlı albümleri için tekrardan bir araya gelmişti. Şimdiyse Hakan Utangaç, Ogün Sanlısoy, Murat İlkan, Gökalp Ergen, Demir Demirkan, Metin Türkcan, Cenk Ünnü, Tarkan Gözübüyük ve Ozan Tügen’den oluşan kadrosuyla bu birlikteliği sürdürmeye oldukça kararlı görünüyorlar.

Yeni albüm “Makina Elektrika” grubun her döneminden izler taşıyor. Albümde vokalistlerin tek tek ve birlikte söyledikleri şarkıların yanı sıra Yavuz Çetin’e ithaf edilen ‘Dünya’ yorumu ve Cliff Burton’a ithafen yeniden yorumlanan Metallica klasiği ‘Seek and Destroy’ da yer alıyor.

Konserlerinde her vokalin kendi döneminden şarkılarla sahne aldığı kronolojik bir repertuara yer veren Pentagram, yeni albümden şarkıları ilk kez sahneye taşıyacağı konserlerde dinleyicilerle buluşmak için sabırsızlanıyor.

Bu konserlerden ilki 8 Ekim’de Turkcell Vadi’de gerçekleşecek. Ardından 9 Ekim’de Çorlu Pikap’ta, 14 Ekim’de Eskişehir Milyon PH’te, 15 Ekim’de Ankara Milyon PH’te, 16 Ekim’de Kocaeli Hayal Kahvesi’nde, 21 Ekim’de Bursa Milyon PH’te ve 22 Ekim’de İzmir HangOut PH’te konser verecekler. Küçük bir not da düşelim; 15 Ekim’deki Ankara konserinde Ankaralı kült heavy metal grubu Hazy Hill de onlara eşlik edecek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR