Ana SayfarockŞebnem Ferah'lı, Harun Tekin'li, Athena'lı dev kadro: Pentagram'dan akustik konser kaydı sürprizi

Şebnem Ferah’lı, Harun Tekin’li, Athena’lı dev kadro: Pentagram’dan akustik konser kaydı sürprizi

Köklü heavy metal topluluğu Pentagram, 2017’de 30’uncu yılına özel olarak gerçekleştirdiği İstanbul Zorlu PSM akustik konserini bugün hem YouTube’da hem de tüm dijital platformlarda yayınladı. 

Pentagram’a bu özel konserde, sanatçı dostları Athena’dan Gökhan ve Hakan Özoğuz, mor ve ötesi’nden Harun Tekin ve Kerem Özyeğen ile Şebnem Ferah da eşlik ediyor.

Pentagram, dinleyicilerine bir sürpriz yaparak 2017’de birçok sanatçının da katılımıyla gerçekleşen ve unutulmaz konserler arasında yerini alan 30. Yıl Akustik Konserini yayınlama kararı aldı. Grubun İstanbul Zorlu PSM’de gerçekleştirdiği akustik konseri, Sony Music Turkey etiketiyle ve 14 konser videosuyla birlikte tüm dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşuyor.

35 yılı bulan serüveniyle Türkiye müzik tarihine unutulmaz şarkılar kazandıran Pentagram, 30’uncu yılını 2017 yılında yayımlanan ve farklı dönemlerde grupta yer alan Murat İlkan, Ogün Sanlısoy ve Demir Demirkan da yeniden Pentagram kadrosuna katıldığı “Akustik” albümüyle kutlamıştı. 19 Aralık 2017’de Zorlu PSM’de gerçekleşen konser, grubun 2017’de verdiği akustik konserlerin finali niteliğindeydi.

pentagramdan2 akustik konser kaydi surprizi

2017’de gerçekleşen konserde, davulda Cenk Ünnü, bas gitarda Tarkan Gözübüyük, gitarlarda Hakan Utangaç, Metin Türkcan, Demir Demirkan ve vokallerde Murat İlkan, Ogün Sanlısoy, Gökalp Ergen’in yer aldığı Pentagram’a sahnede neyzen İlhan Barutçu, grubun eski gitaristlerinden İhsan Şen, Athena’dan Gökhan ve Hakan Özoğuz, mor ve ötesi’nden Harun Tekin ve Kerem Özyeğen, konserin finalinde ise Şebnem Ferah eşlik etti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR