Ana SayfaDünyadanPETA Billie Eilish'i "Yılın Kişisi" seçti

PETA Billie Eilish’i “Yılın Kişisi” seçti

Oldukça aktif bir hayvan hakları savunucusu olan Billie Eilish, PETA tarafından “Yılın Kişisi” seçildi. 

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals-Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler) genç sanatçı Billie Eilish’i 2021 yılının kişisi olarak seçtiğini duyurdu.

Eilish’in bu unvana, derisiz ayakkabı geliştirme çalışmaları ve Oscar de la Renta gibi tasarımcıların kürksüz tasarımlara imza atmalarını sağlaması nedeniyle layık görüldüğü açıklandı.

12 yaşından beri vegan olan genç müzisyen Eilish’in 2021 Yılın Kişisi seçilmesini sağlayan pek çok sebep var. Genç sanatçı, Nike ile yaptığı iş birliği sonucunda hazırlanan Air Jordan ayakkabı koleksiyonundaki modellerin yüzde 20’den fazlasının geri dönüştürülmüş malzeme içerdiğini, yüzde 100’ünde de vegan deri olduğunu açıklamıştı. İlk parfümü hayvan kaynaklı hiçbir içerik içermiyordu. Oscar de la Renta onu Met Gala gecesi için giydirmek istediğinde, markadan gelecekteki ürünlerinde kürk kullanmayacağını taahhüt etmesini istemiş ve istediğini elde etmişti. Vegan bir elbiseyle katıldığı Met Gala’da eşbaşkan olarak ilk kez sadece vegan yemeklerin ikram edilmesini sağladı.

Eilish, bir röportajında “Süt endüstrisi ve et endüstrisi hakkında bir şeyler öğrendim… Hayvan dünyasında neler olup bittiğini bilmeme rağmen bu konuda hiçbir şey yapmadan hayatıma devam edemem” demişti.

PETA Başkanı Ingrid Newkirk ise, “Billie Eilish; et ve süt içeren yemeklerin yanı sıra deri, kürk ve ipek için devrin kapanmasını sağlıyor” dedi.

BILLIE EILISH BANNER

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR