Ana SayfarockPeyk'ten sitemli mesaj: "İyi şarkılar zaman ister"

Peyk’ten sitemli mesaj: “İyi şarkılar zaman ister”

Peyk’in solisti İrfan Alış, Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla günümüzde müzik sektörünün yaşadığı bir sıkıntıya parmak bastı.

Rock, blues ve reggae gibi pek çok unsuru bestelerine yansıtan Peyk, kendi isimlerini taşıyan yeni şarkılarını yakında dinleyicileriyle buluşturacağını duyurdu. Peyk’in solisti İrfan Alış, Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla da, her zaman şarkı üretebilmenin mümkün olmadığını, iyi şarkıların zaman istediğini yazdı. Tam açıklama şöyle:

“Dün Peyk in Peyk adlı parçasını dijital dağıtım sitelerine yükledik. Birkaç güne çıkar alemlerde. Ve her zaman olduğu gibi hiç bir listede olmayarak size kulaktan kulağa ulaşacak. Valla biz şanslıyız onbinlerce şahsi listedeyiz. Her hafta şarkı yüklemek zorunda değiliz. Neredeyse her ay müzisyenler malum sisteme ayak uydurmak için içerik yüklüyor. Dinleyiciler şarkı kalitesinde artış bekliyorsunuz. Dinleyiciler olarak haklı olarak…. Ama maalesef bu mümkün değil. İyi şarkılar zaman ister. İlk elli listesine kulak vermeyi denemiştim bir kaç defa. Ağzıma bozuk yumurta almış gibi olunca bıraktım kendime mola verdim. Yıllarca müzik yapmış iyi çalan söyleyen onlarca insan sistemden uzak oldukları için size ulaşamayacak ve güzel kayıtlar uzayda kaybolacak. Bunun çözümü de yok. Çünkü Tiktok gençliğinin iyi müzik aramak gibi derdi de yok. Peki niye biz vazgeçmiyoruz? Asıl soru bu… Çünkü müziği her şeyden önce kendimiz için yapıyoruz. Üretmek bizi iyi yapıyor. Umarız dinlemek de sizleri yapsın.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR