Ana SayfaHaberlerPink Floyd'dan 18 konser kaydı yayında!

Pink Floyd’dan 18 konser kaydı yayında!

Pink Floyd’dan heyecan verici bir haberimiz var. Grubun “The Dark Side of the Moon” döneminden 18 konser kaydı yayınlandı.  

Yaklaşık bir yıl önce Pink Floyd 12 konser kaydını dijital platformlarda yayınlayarak dinleyicilerine sürpriz yapmıştı. Şimdiyse “The Dark Side of the Moon” döneminden yani 1970’li yılların ilk yarısından 18 canlı performans kaydını paylaştılar.

Yeni koleksiyon, grubun 23 ocak 1972’den 9 Aralık 1972’ye verdikleri konserlerin yanı sıra 1973’te yayınladıkları ve kariyerlerinde önemli bir yere sahip olan “The Dark Side of the Moon” dönemini kapsıyor. Albüm dünya çapında 24.8 milyon kopya satarak tüm zamanların en çok satan albümlerinden biri unvanını kazanmıştı.

Kayıtlar arasında grubun dört gece üst üste sahne aldığı Londra’daki Rainbow Theatre’daki konserleri, Japonya’daki üç konseri ve Chicago ve Los Angeles’taki Hollywood Bowl’daki performansları bulunuyor. Ayrıca, beş şarkılık bir derleme olan “Alternate Tracks 1972”, ‘Time’, ‘On the Run’ gibi parçaların nadir demolarını ve remikslerini içeriyor. 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR