Ana SayfaHaberlerPJ Harvey'den yeni albüm müjdesi

PJ Harvey’den yeni albüm müjdesi

PJ Harvey yeni albüm çalışmasının tamamlandığını duyurdu. Albümün 2023 yazında yayınlanması planlanıyor.

PJ Harvey’nin altı yıl önce çıkardığı “The Hope Six Demolition Project” albümünün ardından yeni albümün ne zaman yayınlacağı merakla bekleniyordu. Kısa bir süre önce çıkardığı şiir temelli romanı “Orlam” ile ilgili Rolling Stone‘a verdiği bir röportajda, yeni albüm çalışmasının sonlarına doğru geldiğini paylaşan PJ Harvey, “Bu çalışmadan çok memnun kaldım. Hatasız olmasını istediğim için yazma süreci çok zaman aldı, ama sonuç olarak bu albümle ilgili kendimi çok mutlu hissediyorum” açıklamasında bulundu.

PJ Harvey‘nin son olarak ortaya koyduğu müzikal üretimini ise ilk sekiz LP’sinin yeniden basım plak serisi oluşturuyor. Her bir plak daha önce yayınlanmamış olan demo kayıtları da içeriyor. Bu kapsamlı proje 2020 yılında, 1992’deki çıkış albümü “Dry”ı yayınlamasıyla başladı ve bu yıl mart ayında çıkardığı “Hope Six” demo koleksiyonuyla sona erdi.

Yeni albümü dinlemek için sabırsızlanıyoruz diyerek, sizi Thom Yorke‘la birlikte seslendirdiği en sevdiğimiz şarkısı “This Mess We’re In” ile baş başa bırakıyoruz.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR