Ana SayfaHaberlerPrenses Diana'nın 25. ölüm yıldönümüne özel belgesel

Prenses Diana’nın 25. ölüm yıldönümüne özel belgesel

HBO 25. ölüm yıldönümünde Prenses Diana’yı “The Princess” adlı belgeselle anıyor.

O trajik trafik kazasının üstünden 25 yıl geçtiğine hala inanmakta zorlanıyoruz. Yaşam tarzı, seçtiği yol ve kraliyet protokollerine karşı gelmesiyle bir ikon haline dönüşen Diana Spencer namıdiğer Lady Diana‘nın ardından hayatından esinlenilerek birçok film çekildi ve belgeseller yapıldı. Şimdiyse yeni bir belgesel yolda. 31 Ağustos’ta hayatını kaybeden Prenses Diana’nın 25. ölüm yıldönümüne özel olarak HBO yeni bir belgesel yayınlamaya hazırlanıyor.

Oscar adaylığı da bulunan belgesel film yapımcısı Ed Perkins‘in yönetmenliğini üstlendiği film, “halkın prensesi”nin hayat hikayesini o hayattayken çekilen video kayıtların derlenmesiyle ortaya koyuyor. Belgesel, Diana ve Charles’ın ilişkisinden iki oğlunun doğumuna ve boşanma sürecine kadar bütün yaşanılanları kapsamlı bir şekilde ele alıyor.

Bu yılki Sundance Film Festivali’nde ilk gösterimi yapılan belgesel eleştirmenler tarafından da olumlu geri dönüşler aldı. Belgesel, Diana‘nın ölümünün üstünden 25 yıl geçmiş olsa da değişen bir şey var mı sorusunu da alttan alta işleyerek eleştirel bir bakış açısı da sunuyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR