Ana SayfaDünyadanPunk tarihinin köşe taşı Sex Pistols'ın dizisi geliyor

Punk tarihinin köşe taşı Sex Pistols’ın dizisi geliyor

70’lerin sonunda “God Save the Queen” ile başkaldırının tarihini yazan punk rock grubu Sex Pistols’ın altı bölümlük dizisi çekiliyor.

Variety’nin haberine göre, dizinin senaryosu Steve Jones’un 2018’de yayınlanan kitabı “Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol”a dayanacak. Oscar ödüllü Danny Boyle ise serinin yönetmenliğini üstlenecek.

“Pistol” adı verilecek olan dizide Steve Jones’u Toby Wallace, John “Johnny Rotten” Lydon’ı Anson Boon, Sid Vicious rolünde Louis Partridge, Glen Matlock rolünde Fabien Frankel rol alacak. FX kanalında yayınlanacak olan diziyi Boyle şu sözlerle anlatıyor: “Bu, İngiliz toplumunun ve kültürünün sonsuza dek değiştiği andır. Sıradan gençlerin sahneye çıktığı, öfkelerini ve tutkularını açığa çıkardıkları an… Ve herkesin izlemek ve dinlemek zorunda olduğu… Ve herkesin onlardan korktuğu ya da onları takip ettiği İngiliz sokak kültürünün patlama noktasıdır Sex Pistols.”

İngiliz punk rock dünyasında gerçek bir ekol olmuş ve pek çok gruba ilham kaynağı olmuş Sex Pistols, yalnızca 1975-1978 yılları arasında aktif kaldı ve dağıldı. Grubun kariyeri 1977 yılında yayınladıkları Never Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols albümü ile sınırlı kaldı. Pistols’un “Anarchy in the UK” ve “God Save the Queen” gibi parçaları, punk rock tarihinin mihenk taşlarından oldu. Grubun 21 yaşında yaşama veda eden bas gitaristi Sid Vicious ise punk kültürünün en önemli ikonlarından biri oldu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR