Ana SayfarapRap dünyasında yıldızlar karması DJ Sivo Griot albümünde

Rap dünyasında yıldızlar karması DJ Sivo Griot albümünde

DJ Sivo’nun Sony Müzik Türkiye etiketiyle yakın zamanda yayınlanması planlanan Griot adındaki albümü, Ceza ve Gazapizm’in de içinde bulundurduğu düetlerle rap dinleyicisini çok heyecanlandırdı. 

Albümde Ceza ve Gazapizm “Baskın” şarkısında, Çağrı Sinci ve Saisan “Kick Snare Bass” şarkısında, Aga B ve K”st “Yabadabadu” şarkısında, Ben Fero ve Cash Flow “Kriminal Rapler” şarkısında, Khontkar ve Anıl Piyancı “Korsan” şarkısında, Asil, Hazel ve Zen-G “Ablalarla Gez” şarkısında, Defkhan ve Yener Çevik “Sıka Sıka” şarkısında, Harun Adil ve Rengin “Eyvallah”, Erman ve Orchi de “Undergrand” şarkısında düet yaptı. Albümde bir de bonus track olarak Hugo, Ölürüm yer alıyor.

Griotlar, kabilelerin sözlü tarihini ve geleneklerini kuşaktan kuşağa aktaran kişilere deniyor. Bu kişiler krallara ve kabile şeflerine danışmanlık ederler, törenleri idare ederler, kişiler ve aileler arasındaki sorunlarda hakemlik üstlenirler. Ayrıca sanatçı, müzisyen, şarkıcı, dansçı ve masalcıdırlar.

DJ SİVO KİMDİR? 

Dj Sivo 1986 yılında Berlin’de doğdu. Raple bir hayli ilgili olan Sivo rap’le ilk tanışması 2005 yılının Aralık ayında oldu. Ayrıca 2006 yılında Bursa Rap Ödülleri’nde En İti Undurground DJ ödülünü Dj Funky C’nin elinden aldı. Sahne performanslarıyla kısa sürede kendini kanıtlayan Sivo, 60’a yakın underground partide MC’lere pikaplarıyla eşlik etti. Profesyonel çalışmalarını ise şuan Fuat Ergin ile sürdürmektedir. Daha Önce Ceza, Saian, Razakı, Hayki, Emir, Diyar, Moral Partre, YMF, Rapangels, Roka gibi birçok rap müzik sanatçısı ile çalışmıştır.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR