Ana SayfarapRap sanatçısı Hayki’den yeni şarkı geldi: “Seni de Vururlar”

Rap sanatçısı Hayki’den yeni şarkı geldi: “Seni de Vururlar”

Rap müziğin güçlü kalemlerinden Hayki, yeni şarkısı “Seni de Vururlar’’ yayınlandı. Klibin yönetmenliğini de ünlü rapçi üstlendi.

Sözü ve müziği Hayki’ye ait olan şarkının düzenlemesinde Erol Şahin’in (EB) imzası bulunuyor. Şarkının mix ve masteringi de Hayki’ye ait.

Hayki şarkının yaratım sürecini ve kendisi için ne ifade ettiğini şöyle özetliyor: “EB’nin altyapısından ilham aldım ve ikimiz de buraya ait bir sound oluşturmaya çalıştık. Barış için savaşıp durduğumuz dünyayı, teslimiyetlerimizi, tutsaklığa olan tutkumuzu ele aldığım bir proje oldu. Alışılmışın dışında, farklı vokal teknikleri denedim. Kulağınıza girdiği ilk anda sıcak bir yudum çay tadı alabileceğiniz bir iş diye nitelendirebilirim.”

“Seni de Vururlar”ın dikkat çekici video klibinde yönetmen koltuğuna da oturan Hayki, şarkının görsel dünyasını şu sözlerle ifade ediyor: 

“Duyguyu aktarmam gerektiğini biliyordum ve buna odaklandım. Kendi hissimi dinleyiciye en doğru şekilde yine kendim iletebileceğimi düşündüğümden, klişe işlerden uzak durmaya çalıştım ve dinleyiciyi karşıma oturtarak birebir iletişime geçtim. Sinema dilini kullanarak onlara unuttuğumuz geçmişimizden, hatırlamakta güçlük çektiğimiz ideallerimizden, toplumsal yalnızlaşmadan, bireysel öfkeden, şiddet ve barıştan söz ettim. Özgün bir proje olduğunu düşünüyorum.”

HAYKI BANNER

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR