Ana SayfarapRapçi Avaz'dan yeni single: "Enkaz"

Rapçi Avaz’dan yeni single: “Enkaz”

Rap dünyasının yeni yeteneklerinden Avaz’ın son teklisi “Enkaz” Garaj Müzik etiketiyle tüm digital platformlarda yayımlandı.

Avaz’ın yeni şarkısı “Enkaz“ın söz ve müziği Ege Özdengiz (Avaz)’e, aranjesi Alper Berkin Yazıcı (KOD)’ya ait olan şarkının mix ve mastering’i Mert Çamur (Chamur)’a ait.

Ege Özdengiz (Avaz), 14 Ekim 1998 yılında İzmir’de doğdu. Doğumundan itibaren aile üyeleri sayesinde Türkçe sözlü rap müzik, sanat müziği, pop müzik, rock, klasik müzik, flamenco ve birbirinden farklı birçok türde müzik tarzına aşina olarak büyüdü. Bu tutkusu ilkokul yıllarında da peşini bırakmadı ve ilk sözlerini çok küçük yaşta ilkokul sıralarında yazmaya başladı.

Ailesinin yaşadığı maddi problemler nedeni ile ortaokulu sıkıntılar ile atlatan Avaz, çareyi yaşadıklarını kağıda aktarmakta buldu. 2011 yılında ilk yarı profesyonel kaydını alan Avaz, 2012 yılına geldiğinde arkadaşları ile birlikte ilk yarı profesyonel ev tipi stüdyosunu kurdu. Yıllarca kendini bu yolda geliştirmek için temkinli adımlarla ilerledi ve birçok müzik video, featuring ve single projede yer aldı.

Dinlediği farklı sound’lardaki müzikleri kendi müziğine entegre etmeye çalışan Avaz , müziğin yenilikçi ve modern tavrını savunan projeler ile karşımıza çıkıyor. Şu an çalışmalarını kurucusu ve sahiplerinden biri olduğu NP Side stüdyosunda devam ettiriyor.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR