Ana SayfaHaberlerRapçi Ohash'ın dünyasıyla tanışın: "Lil Baba" yayında

Rapçi Ohash’ın dünyasıyla tanışın: “Lil Baba” yayında

16 yaşındaki İran doğumlu genç ve yetenekli rap sanatçısı Ohash, “new-school” Türkçe Rap’in en genç temsilcisilerinden biri. Ohash’ın “Lil Baba”sı Universal Müzik etiketiyle yayınlandı.

2013 yılında ailesi ile birlikte İran’dan Türkiye’ye gelen genç ve yetenekli Ohash’ın yepyeni şarkısı “Lil Baba”, ilgi çekici müzik videosu ile yayında.

2019’da yayımladığı ilk albümü Shahulean albümündeki Ezhel, Şam ve Baneva’yla düetleri ile dikkatleri üzerine toplayan Ohash, şu anda ikinci albümü “Lil Baba” üzerinde çalışıyor. Şarkının ve albümün adı olan “Lil Baba”daki ‘lil’ kelimesi İngilizce’de ‘küçük’ anlamına gelen ‘little’ kelimesinin kısaltması.. Hip hop camiasında da sıkça kullanılan bu tabiri, yaşının küçük olması sebebiyle Ohash kendisine uygun buluyor.

Trap sound’unun hâkim olduğu şarkılarında sıklıkla adaletsizlik ve reddedilme gibi konuları üzerinde duran genç ve yetenekli sanatçı The Notorious B.I.G.’in “Big Poppa” şarkısından esinlenerek “I love it when you call me Lil Baba” sözlerini yazdı ve “Lil Baba” albümünü herkesin dinleyebileceği eğlenceli bir albüm olarak tanımlıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR