Ana SayfarapRapçi Yener Çevik'ten "Çöz de Gel"e klip geldi

Rapçi Yener Çevik’ten “Çöz de Gel”e klip geldi

Rap müziğin babası olarak da bilinen, ünlü sanatçı Yener Çevik, “Çöz de Gel” parçasını kliplendirdi. Çevik bu şarkıda da Nasihat’le çalıştı.

Yener Çevik’in 2016 yılında yayınladığı Sokak Dili ve Edebiyatı albümünde yer alan “Çöz de Gel” şarkısının klibini Tabu Yapım’dan Tayfun Belet çekti. Sözleri Çevik’e ait olan şarkının beat ve aranjesinde Nasihat var.

YENER ÇEVİK KİMDİR?

20 Eylül 1979 tarihinde İzmir’in kenar mahallelerinden birinde dünyaya gelen Yener Çevik aslen Erzurum’un Oltu ilçesindendir. İlk yıllarda Orhan Gencebay ve Run DMC müziğiyle tanıştı. Bir yandan hayatla mücadelesi devam ederken diğer yandan arabesk müziği ile rap müziğini harmanlayarak Yener Çevik tarzını oluşturdu.

Yaşadıklarından süzdüğü isyanı, sevinci ve kederi rap ile anlatmaya başladı. Liseli Genç, sıralarında dirsek çürüttüğü okulunun sahnesinden ilk defa seslendirdiği şarkısı oldu. 2000’li yılların başında J&B Müzik Festivali ve H 2000 gibi müzik organizasyonlarında sahne alarak, kendini geliştirdi. Türkçe rap’in ilk toplama albümü olan Yeraltı Operasyonu adlı karma albümün birinci ve ikinci bölümünde yer aldı. Bunu yurt dışı projeleri izledi.

18 Ağustos 2012 tarihinde bayram tatili için İstanbul’dan İzmir’e giderken trafik kazası geçiren Yener Çevik, içerisinde bulunduğu aracın 6 takla atması sonucu vücudunun birçok yerinde kırıklar meydana geldi. Gerekli müdahalelerin ardından bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra başarılı üç ameliyat geçirdi. Bu ameliyatlarda kalçasına, ayaklarına ve omzuna platin takıldı. Uzun bir süre sahnelerde yer almadı. 2016 yılında Sokak Dili ve Edebiyatı albümünü yayınladı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR