Ana SayfarapRapçiler kadına şiddet için Kadınlar Günü'nde ses yükseltti

Rapçiler kadına şiddet için Kadınlar Günü’nde ses yükseltti

Heja, Yener Çevik, Xir, Eko Fresh ve Kamufle susanlar, sessiz kalanlar için “Bir Kez Olsun Ses Ver” şarkısında birleşti. 

Kadınların fütursuzca saldırılara uğramasına, töre, eski eş/erkek arkadaş cinayetlerine kurban gitmesine, tecavüzlere, tacizlere siyasi kimliğine, dünya görüşüne bakmadan herkesin “ama”sız ses vermesi gerektiğini düşünen Türkiye’nin önde gelen 5 rap sanatçısı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için bir araya geldi.

Heja, Yener Çevik, Xir, Eko Fresh ve Kamufle kendi yazdıkları sözler ile özellikle ülkemizde son dönemde çok gündemde olan #kadınaşiddetehayır konusuna dikkat çekmek istedi. “Bir Kez Olsun Ses Ver” diyen ünlü rapçilerin kendi tarzlarında hazırladıkları sözlerin müziğini ve düzenlemesini SLONG, video klip yönetmenliğini ise Ramiz Coşkun yaptı.

Heja feat. Yener Çevik, Xir, Eko Fresh, Kamufle – “Bir Kez Olsun Ses Ver” Circle Music etiketiyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde tüm dijital platformlarda ve video klibiyle Sony Music Türkiye YouTube kanalında yayında.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR