Ana SayfaDünyadanRed Hot Chili Peppers'tan albüm geliyor

Red Hot Chili Peppers’tan albüm geliyor

Dünyaca ünlü Red Hot Chili Peppers cephesinden nihayet yeni haberler var. Ünlü ekip, 2022’deki dev dünya turunu ve yeni albümlerini müjdeledi. 

RHCP davulcusu Chad Smith, yeni albümün neredeyse bittiğini müjdeledi. 2019 yılında grubun efsane gitaristi John Frusciante’yi gruba yeniden katan ekip, ünlü müzisyenle en son 2006 yılında yayınlanan Stadium Arcadium albümünde çalışmıştı.

RHCP’den Chad Smith, 10 yıldan uzun süredir birlikte çalmadığı ekip arkadaşıyla yeniden birlikte olmanın harika olduğunu ve yeni bir iletişim kurduklarını da dile getirdi. Smith, “Albümlerimizin tümü o sırada kim olduğumuzu gösteren kanıtlar. Sonrasında ‘Ah ne kadar iyi’ diyemiyorsunuz çünkü bu kez yeni yazacaklarınıza dair önyargınız oluyor.

John 10 yıldır grupta değildi. Uzun zaman oldu. Elbette, kulağa farklı gelecek ama yine dördümüz gibi olacak çünkü birlikte özel bir kimyaya sahibiz. Bu sound Red Hot Chili Peppers’a benziyor ama farklı, yeni ve benim için harika. John kendini çok adamış durumda, çünkü o sihirli biri ve yeni bir anlayış getiriyor.”

Yeni Red Hot Chili Peppers albümünün ismi henüz belli değil ama bu albümün 2022 dünya turnesinden önce yayınlanması bekleniyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR