Ana SayfaDünyadanRed Hot Chili Peppers'tan "Black Summer" geldi!

Red Hot Chili Peppers’tan “Black Summer” geldi!

Red Hot Chili Peppers, yeni şarkısı “Black Summer”ı bugün nihayet yayınladı. Ekip, 12. stüdyo albümleri Unlimited Love‘ı da 1 Nisan’da yayınlayacağını duyurdu. 

Red Hot Chili Peppers’ın yeni albümü Unlimited Love, 2016’daki The Getaway‘in devamı niteliğinde olacak. Bu albüm, grubun gitarist John Frusciante ile 2006’daki Stadium Arcadium‘dan bu yana ilk yeni albümü olacak.

Grup yeni albümle ilgili yaptığ açıklamada şöyle dedi:

“Tek amacımız müziğin içinde kaybolmak. Toplu ve bireysel olarak binlerce saatimizi, yapabileceğimiz en iyi albümü yapmak için zanaatımızı geliştirmek için harcadık. Antenlerimiz ilahi evrene uyum sağladı, birlikte bir odada bulunma ve bir kez daha daha iyi olmaya çalışma fırsatına sahip olduğumuz için çok minnettardık. Günler, haftalar, aylar birbirimizi dinleyerek, beste yaparak, özgürce beste yaparak ve bu şarkıların meyvelerini büyük bir özenle ve amaçla düzenlemekle geçti. Sesler, ritimler, titreşimler, kelimeler ve melodiler bizi mest etti.”

John Frusciante bu albümde Johnny ‘Guitar’ Watson, The Kinks, The New York Dolls, Richard Barrett gibi isimlerden etkilendiklerini sözlerine ekledi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR