Ana SayfaHaberlerRedd yeni albümleri öncesi ilk tekliyi paylaştı: ‘Hortlaklar’

Redd yeni albümleri öncesi ilk tekliyi paylaştı: ‘Hortlaklar’

Türkçe rock müziğin en köklü gruplarından Redd dört yıllık bir bekleyişin ardından yeni müzikleriyle karşımızda! Grup, 2023 yılının son aylarında çıkması planlanan sekizinci stüdyo albümlerinden ilk tekli ‘Hortlaklar’ı hayranlarıyla paylaştı.

Güneş Duru, Doğan Duru ve Berke Özgümüş’ten oluşan grup yaşadığımız deprem felaketi sebebiyle bu sene çıkarmayı planladıkları yeni albümlerini yılın son çeyreğine erteleme kararı aldı. Öte yandan yeni Redd, albüm için sabırsızlanan hayranlarını daha fazla bekletmek istemeyen grup, albümün yayın tarihine kadar her ay albümden bir şarkıyı tekli formatında yayınlayacağını duyurdu. Bu şarkılardan ilki ‘Hortlaklar’ bugün yayınlandı!

Resmi sosyal medya hesapları üzerinden şarkıyı duyuran bir gönderi yayınlayan Redd paylaştıkları gönderide “Kötülüğün ışığımızı azalttığı, sesimizi kıstığı, zorbalık ve kutuplaşmanın sıradanlaştığı mevcut ortama ilişkin içinde eleştiri, umut ve aşk barındıran bir albüm hazırladık. Malum, yaşadığımız dünyayı daha güzel ve adil bir yer yapmak adına verilen mücadele sanatsız başarılamazdı” notuyla yeni albümü hayranlarına müjdeledi ve ekledi: “Değişimin eşiğinde olduğumuz bu tarihi sürece eşlik edecek güzel şarkılar yakında sizlerle…”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR