Ana SayfaHaberlerRihanna ve Lady Gaga Oscar sahnesinde!

Rihanna ve Lady Gaga Oscar sahnesinde!

Dün gece Oscar heykelciklerinin dağıtıldığı 95. Akademi Ödülleri töreni aynı zamanda müzik dünyasının dev isimlerini de sahnesinde ağırladı. Törende yarışan filmler için yaptıkları şarkılarla aday olan Rihanna ve Lady Gaga sahnede performanslarını sergilediler.

Akademi Ödülleri töreninin Oscar yarışını takip etmenin yanı sıra bir diğer heyecanlı anları da gecenin farklı bölümlerinde sahnelenen şarkı performanslarıdır. “En İyi Özgün Şarkı” kategorisinde yarışan şarkılar, kazanan açıklanana dek belirli aralıklarla Oscar sahnesinde canlı performanslarla seyircilere sunulur. Töreni takip eden milyonlarca izleyici için bu sene adayların arasında Rihanna ve Lady Gaga’nın bulunması da oldukça heyecan vericiydi.

Şu sıralar ikinci çocuğuna hamile olan Rihanna, sahnede “Black Panther: Wakanda Forever” filmi için bestelenen ‘Lift Me Up’ şarkısını seslendirdi. “Black Panther”e hayat veren, 2020 yılında kaybettiğimiz Chadwick Boseman’a adanan şarkıyı seslendirdiği performansıyla Rihanna tüm izleyenleri büyüledi ve gecenin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

Rihanna’nın aynı kategoride yarıştığı rakiplerinden biri de Lady Gaga’ydı. “Top Gun: Maverick” filmi için sanatçının BloodPop ile birlikte bestelediği ‘Hold My Hand’ performansı için bu kez sahneye Lady Gaga çıkmıştı. Aslında henüz birkaç gün öncesine kadar basına yaptığı açıklamalarda bu sene Oscar törenine katılacağını ancak sahnede bir performans sergilemeyeceğini söyleyen sanatçı bu karardan vazgeçti ve sahnedeki yerini aldı.

Joaquin Phoenix’in başrolünde yer aldığı “Joker”in devam filmi “Joker: Folie à Deux”nün çekimlerinin yoğun temposunu sebep olarak gösteren Gaga, Oscar gecesine özel bir performans için yeterli prova imkanı olmadığını söylemişti. Makyajı silinmiş ve düz siyah bir tişört giymiş halde sahneye çıkan Lady Gaga şarkıyı seslendirmeden önce seyircilere kısa bir not düştü: “Her ne kadar içten içe kırgın hissetseniz de kendi kendinizin kahramanı olabileceğinizi görebilirsiniz.”

Gecenin sonunda tüm şarkı performansları sahnelendikten sonra kategorinin kazananı ne Rihanna, ne Lady Gaga, ne de “Everything Everywhere All at Once”ın adaylık sahibi oyuncusu Stephanie Hsu ile sahneye çıkan David Byrne olabildi. Tüm bu dev isimleri geride bırakan, geçtiğimiz senenin en beğenilen filmlerinden Hindistan yapımı “RRR” filmi için bestelenen ‘Naatu Naatu’ Oscar’ın sahibi oldu. Filmin dans ekibinin sahneyi adeta fethettiği performans gecenin en etkileyici performanslarından biriydi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR