Ana SayfarockRock grubu Kum'dan iki single birden

Rock grubu Kum’dan iki single birden

Türk rock müziğinin gelecek vadeden gruplarından Kum’un iki parçadan oluşan yeni single’ı PayRec etiketi ile yayınlandı.

Vokal ve ritim gitarda İbrahim Kumlu, elektronik gitarda Eray Akıncı, bas gitarda Avni Okay, klavyede Mustafa Suphi Atalay ve davulda İbrahim Atalay ile aktif olarak müzik yapmaya devam eden, 2016’da Diyarbakır’da kurulan alternatif Türk Rock müzik grubu Kum, “Aldırma” ve “Fotoğraf” adlı iki parçadan oluşan single çalışmalarını ve video klibi müzikseverler ile buluşturdu. Her iki parçanın da sözü ve müziği İbrahim Kumlu’ya, aranjesi ise Kum grubuna ait.

Single’a adını veren “Aldırma” grubun pandemi sebebiyle, kısıtlı saatlerde bir araya gelerek kaydedilmesiyle ortaya çıktı.

İçinde bulunduğumuz dönem nedeniyle; hüzün, kasvet dolu günler, mağlubiyet hissi, kararsızlık ve doğaya dönüş parçanın rengini belirleyen temel unsurlardan. “Şarkı zaten her şeyi anlatıyordu, bize sadece çalıp kaydetmek kaldı” diyen Kum grubunun ikinci parçası “Fotoğraf” ise, İstanbul dışında grubun Diyarbakır’da yaptığı ilk kayıt denemesi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR