Ana SayfarockRock grubu Melek'ten yepyeni bir EP: Feriştah

Rock grubu Melek’ten yepyeni bir EP: Feriştah

90’ların “hızlı” gruplarından Kadıköylü Cultus’un vokalisti Burak Atalay, (Gitar/Vokal) Fuat Güney (Bas Gitar) ve Okaner Ertuğrul’dan (Davul) oluşan Melek; yepyeni EP’si Feriştah‘ı müzikseverlerle buluşturuyor.

90’lı yıllardan aldıkları ilhamı modern rock tınılarıyla birleştiren Melek, yayınladığı 3 single’in ardından tam gaz yoluna devam ediyor. Davul kayıtları Pür Records’da yapılan EP’nin diğer tüm kayıtları ev ortamında tamamlandı. EP’de sözleri Özcan Günergök’e ait Yaşam Bir Oyun dışında tüm söz ve müzikler Melek’e ait. EP’de yer alan 3 şarkının da mix ve mastering’i Cem Ömeroğlu imzası taşıyor.

MELEK KİMDİR?

90’ların hızlı gruplarından Cultus’ın “mikrofonu” Burak Atalay’ın güncel çalışması Melek, üç adamın 90’lardan aldıkları gazla yarattıkları, modernleşen rock tınılarından da nasibini almış naçizane bir deneyim olarak olagelmiştir. Kendi adını taşıyan ilk albümleriyle beraber hitabetleri, akılları ve ekseriyetle de kulakları kazımaktadır. 9 sene gibi bir dönemdir beraber olan ve üreten Melek; gitar ve vokalde Burak Atalay, bas gitarda Fuat Güney ve davulda da Okaner Ertuğrul’dan oluşmaktadır. Albüm öncesindeki dönemde iki EP – 0<x<1 ve Ölmevalla – ve bir de klibe – Melek Lekeli – imza atmış olan Melek, öncesinde olduğu gibi ilk albümünde de içsel meramlarını dile getirmekte ve melodiklikten de yine ödün vermemektedir. Melek, ilk albümün peşinden Söz, Nesiller ve Meydan olmak üzere 3 single daha yayınlamıştır. Bu single’ların davul kayıtları Pür Records’da yapılmış olup diğer unsurları ise ev kayıtları şeklinde tamamlanmıştır. Üç şarkının da mix ve mastering tarafında ise yine Cem Ömeroğlu ile çalışılmıştır. Ayrıca Nesiller için de bir klip çekilmiştir. Bu klibin yönetmenliğini de Barış Benice yapmıştır. Etkilendikleri müzikler temelinde 90’ların temalarından yürüse de moderniteden de uzak kalmamaları albümlerini her açıdan kulaklara aşikâr kılmıştır.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR