Ana SayfarockRock grubu Yangın'dan yeni şarkı: "Geri"

Rock grubu Yangın’dan yeni şarkı: “Geri”

Türkçe rock müziğin yeni ve sağlam ekiplerinden Yangın, ikinci teklileri “Geri”yi Tamar Records etiketi ve GRGDN Müzik temsilciliğinde yayınladı.

4 Haziran’da yayınlanan çıkış parçaları “Sen” ile rock müzik sahnesine hızlı bir giriş yapan Yangın, yeni single’ları “Geri” ile isimlerini büyütmeye devam ediyor.

2019 yılının Aralık ayında kurulan Yangın, adını hayatın tıpkı bir yangın gibi öngörülemez ve kontrol edilemez olmasından alıyor. Grubun ikinci teklisi Geri, insanların hayatlarında yaşadığı dönüm noktaları ve beraberinde getirdikleri içe kapanmalar üzerine yazılmış. Hayal gücü ve gerçeklik arasında geçen bu süreç, çözümsüz bir noktada son buluyor.

“BUGÜN DE YANIYORUZ, BU ACIYI UNUTMAYALIM”

Bu zor günlerde çıkan parça için grup aşağıdaki mesajı paylaşıyor: “Fakat bugün de yaşadığımız ülke acı çekiyor, bugün de yanıyoruz, bugün de yaşadığımız acıyı unutacaklarını, unutturmak için çabalayacaklarını biliyoruz. Yaşadığımız bu kötü günleri, birlikte, gözümüz açık ve susmayarak atlatabildiğimiz, bu şarkıları endişesiz dinleyebildiğimiz günlere kavuşmak dileğiyle.”

Vokalde Theo Kaya, synth’ler ve gitarda Bora Yavrucuk, davulda Yağız Nevzat İpek, gitarda Efe Sunlove ve bas gitarda Sarp Taha Gürkan’ın yer aldığı çiçeği burnunda grup, ikinci teklileri ile kendilerine özgü tarzlarını, dinleyenlerin ruhunu ve kulaklarını okşayan müziklerini ve kalbe dokunan sözlerini yeniden ortaya koyuyor ve müzikseverleri yeni başlayıp hızlanarak devam eden müzik yolculuklarına davet ediyorlar.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR