Ana SayfaHaberlerRoger Waters hız kesmiyor

Roger Waters hız kesmiyor

Pittsburgh’ta verdiği konserle This Is Not A Drill turnesine başlayan Roger Waters, yeni şarkısı ‘The Bar’ı da yayınladı. 

78 yaşındaki ünlü müzisyen-besteci, efsanevi grup Pink Floyd’un eski üyesi Roger Waters, pandemi nedeniyle birkaç yıl ertelenen turnesinin açılışını Pittsburgh’ta yaptı.

Açılışın ‘Comfortably Numb’ ile yapıldığı konserde çalınan Pink Floyd klasiklerini ‘Another Brick in the Wall’, ‘Have a Cigar’, ‘Wish You Were Here’, ‘Shine on You Crazy Diamond’ parçaları takip etti. Konserin sonunda Waters, yeni parçası ‘The Bar’ı da dinleyicilerle paylaştı.

Politik duruşuyla bilinen, müziğiyle politikayı harmanlayan efsanevi müzisyen, bu konserde de çarpıcı bir açılış yaptı: “Eğer Pink Floyd‘u seviyorum ama Roger’ın siyasi söylemlerine katlanamıyorum diyorsanız, şimdi konserden çıkıp bara gidebilirsiniz.”

ABD’de başlayan tur önümüzdeki hafta Kanada’da ve sonra New York konseriyle yeniden ABD’de devam edecek. Sonbaharda Meksika’daki konserlerle son bulacak turnede Roger Waters’a gitarda Jonathan Wilson ve Dave Kilminster, davulda Joey Waronker, bas gitarda Gus Seyffert, klavyede Jon Carin, orgta Robert Walter, saksafonda Seamus Blake ve vokalde Amanda Belair ile Shanay Johnson eşlik ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR