Ana SayfarockRoket "Kurtar Beni"ye geri sayımda

Roket “Kurtar Beni”ye geri sayımda

90’lar – 2000’ler Alternatif Rock ve Saykodelik Anadolu Rock akımlarından ilham alan Roket, yeniden dinleyicileriyle konserlerde ve festivallerde buluşmanın hayalini kuruyor.

Söz ve müziği Mario Çıkman’a ait olan, Gitar’da Gökhan Çevir’in, Bass’ta Can Tuvuo’nun eşlik ettiği “Kurtar Beni” 5 Kasım’da tüm platformlarda Ghetto International etiketi ile yayınlanacak.

Mix ve mastering’i Berk Kula ve Ahmet Gökhan Coşkun tarafından yapılan parçanın klibini Johanna Grobe ve Mario Çıkman yönettiler.

Toplamda 7 şarkı kaydeden Roket’in bu teklisi, serinin müjdecisi niteliğinde.

ROKET KİMDİR? 

Yıllar sonra aynı frekansta buluşan Mario ve Gökhan, tozlu raflarda bekleyen hayallerini gerçekleştirmek için heyecanla yola koyuldular. İkili, 2020’nin Mart ayında İzmir Urla Torasan köyünde elbirliği ile bir stüdyo kurdu. Kurdukları bu stüdyoda, eski ve yeni Roket şarkılarının yanı sıra, Gökhan ve Hasan Zando’nun projesi “Aks” için de kayıtlara başladı. Besteci, söz-yazarı Can Tuvuo ise bas gitarı ile gruba eşlik etti. Ekip toplamda 7 şarkı kaydetti. Bunlardan Kurtar Beni’nin Mix ve Master uygulaması Berk Kula ve Ahmet Gökhan Coşkun tarafından yapıldı. Projenin görsellerini ise Mario ve Johanna Grobe, ‘Ghetto International’ sayesinde edindikleri tecrübeyle hazırladı.

2007 yılının Haziran ayında kurulan grup; Mario, Gökhan Çevir ve Kutay Eroktay ile çıktığı yolda macerasına Hardcore, Nu-Metal ve Alternatif Rock tarzlarıyla başladı. Kurulduktan tam bir yıl sonra 13. Roxy Günleri’nde, Kurtar Beni ve T.S.S şarkılarıyla sergiledikleri performansla Billboard Özel Ödülü almışlardı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR