Ana SayfaHaberlerRoxy Müzik Günleri kazananları belli oldu

Roxy Müzik Günleri kazananları belli oldu

Roxy Müzik Günleri’nin heyecanla beklenen finali 17 Mayıs’ta özel bir tören ile gerçekleşti. 23. Roxy %100 Müzik Günleri’ne bu yıl ikisi yurt dışından olmak üzere 47 şehirden toplam 410 grup başvurdu.

Yarışmanın final haftasında 12 grup sahne alırken dereceye girenler 17  Mayıs’ta gerçekleşen özel tören ile açıklandı. Performansların müzik dünyasının önemli isimlerinden oluşan jüri üyelerince değerlendirildiği yarışmanın jürisinde Ahmet Kenan Bilgiç, Alper Bahçekapılı, Barış Demirel, Batıkan Baksı, Boğaç Gökmen, Cem Selcen, Çağrı Sinci, Ece Duyar, Gülşah Güray, Hakan Kurşun, Hakan Tamar, İpek Atcan, İzzet Öz, Kanat Atkaya, Murat Beşer, Murat Hasarı, Nil İpek, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Şafak Ongan ve Taner Öngür yer aldı.

Geçtiğimiz sene büyük üstad Cahit Berkay ile başlatılan, sektörde ve hayatımızda iz bırakan müzisyenlere verilen saygı ödülü, bu sene Taner Öngür ve İzzet Öz’e verildi. Harun Tekin’in Taner Öngür’e ve Hülya Tunçağ’ın İzzet Öz’e verdiği Saygı Ödülü sırasında yaptıkları konuşmaları tüm müzisyenlere umut oldu.

Bu senenin bir diğer sürprizi 1. Roxy Müzik Günleri birincisi Teoman’ın birincilik ödülünü vermesi oldu. İzzet Öz’ün sunumu ve Teoman’ın sahnede olması gençlere büyük heyecan yarattı.

23.Roxy %100 Müzik Günleri’n de ödül alan gruplar;
1. Alkame – Eskişehir

2. Gabadan – İstanbul

3. Juliet – İstanbul

En İyi Performans Ödülü
Babür ve Yeni Dünya Düzeni grubundan Cemre Demircioğlu

Jüri Özel Ödülü
Sren

Roxy Özel Ödülü
Mehmet Samedcan

Hasarı Film Müzik Ödülü
Saye

BB Films.Tv Özel Ödülü
Köpekler

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR